Güncel

Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri derneğinden, VALİ ÇAKIR’a ziyaret

Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri derneğinden, VALİ ÇAKIR’a ziyaret

30 Aralık 2019 07:33
-A

+A

 
Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği kurulduğu günden bu yana faaliyetlerine devam ediyor. Kısa süre önce faaliyete geçen Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği yöneticilerinin ziyaretleri sürüyor. Bu ziyaretler kapsamında Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri derneği, Yozgat Valisi hemşerimiz Kadir Çakır’ı makamında ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarete  Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneğinin Yönetim Başkan Yardımcısı Ahmet Beşkardaş, yönetim kurulu üyeleri , Halil İbrahim Oflaz, Murat Sürmeli ve dernek üyeleri Şükrü Alsancak ve Yaşar Aydın katıldı.
Hemşehrimiz olan Yozgat Valisi Kadir Çakır, Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği yöneticilerini makamında ağırladı. Sıcak sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarette Dernek yöneticileri Vali Çakır'ı dernek hakkında bilgilendirdi. Gündeme dair konular hakkında fikir alışverişinde bulunulan ziyarette Kırşehirli Vali Çakır ziyaretçilerine yakın alaka gösterdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakır, kısa süre önce faaliyete geçen Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği’nin hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Beşkardaş gerçekleştirilen ziyaret hakkında gazetemize şu açıklamalarda bulundu: 
"Kırşehir’in Yiğit Evladı Hemşehrimiz Yozgat Valisi Kadir Çakır Bey’i Kırşehir Anadolu Şehit Ailesi olarak ziyaret ettik. Hemşerimiz olan ve geçmişinde başarılı hizmetler yapan ve Yozgat Valiliğine atanan Kadir Çakır Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri derneği olarak ziyarette derneğimizin  yaptığı çalışmaları anlattık. 
Kendisinin bizlere göstermiş olduğu yakın alakadan dolayı teşekkürü borç biliriz. Bizi makamında ağırlayan Vali  Kadir ÇAKIR Beye Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği olarak teşekkür ederiz ."
Ziyaret, yöneticilerin dernek hakkında Yozgat Valisi Kadir Çakır'a bilgiler vermesi ve birlikte fotoğraf çekimi ile son buldu.
YOZGAT VALİSİ KADİR ÇAKIR
        Kırşehir’in Mucur İlçesinin Kızıldağ Yeniyapan Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir'de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini puan türünde il birincisi olarak kazandı. Mezun olduktan sonra kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. İngiltere’de 8 ay süreyle dil eğitimi için bulundu. İkizdere, İyidere ilçelerinde kaymakam vekilliği, Sarıveliler, Dodurga, Gürpınar, Türkeli ve Eldivan ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok mesleki eğitim programına katıldı. 1 Aralık 2016-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Çankaya Kaymakamı olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli kararname ile Yozgat Valisi olarak atandı. Vali Çakır evli olup bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku