Güncel

Kırşehir basınından Vali İbrahim Akın’a ziyaret

Kırşehir basınından Vali İbrahim Akın’a ziyaret

25 Haziran 2020 15:03
-A

+A

Vali İbrahim Akın Kırşehir'de görevine 2. dönemde devam ediyor.

Vali Akın'a Kırşehir basını hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve hayırlı olsun dileklerini sundu.
Vali İbrahim Akın yaptığı açıklamada  basının sorunları ve ülke genelinde ve ilimizde Corona Virüsüne Karşı Alınan Tedbirler hakkında bilgi verdi. İlimizde bulunan basın mensupları Vali İbrahim Akın’a ilimizde Korona Virüsü vakasının çok yaşanmadığını alınan tedbirlerin bunu çok etkilediğini ama son zamanlarda mucur ilçemizde istenmeyen bir vaka yaşandığını bu vakanın da il dışında gelen bir ailenin Mucur’da istenmeyen bir şekilde çevresine yayması sebep olduğunu ve çok hızlı bir şekilde gerekli tedbir ve önlemlerin alındığını söylediler.
Bu olaydan sonra ilimizde vaka olmadığını dile getiren basın mensupları ülke genelinde maskesiz gezmenin yasaklanmasının ardından ilimizde böyle bir kararın alınmasının  yerinde olduğunu söyle.
Vali İbrahim Akın Ahilik Bayramının ilimizde alınan önlemler içerisin de bir aksilik olmadığı sürece alınan önlemler ile kutlanacağını bildirdi.
Ziyarette Kırşehir Memleket Gazetesi Sahibi Murat Sürmeli , Kırşehir memleket Gazetesi Genel Koordinatörü Zeliha Karayel , Ahi Televizyonu Genel Müdürü Mesut Dalkılıç Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya Çınar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aydın Kahraman Umut Medya Şirketler Grubu Ve Aşıkpaşa Gazetesi, Umut Gazetesi Sahibi Şerafettin Uğurlu Katıldı.
Vali İbrahim Akın Kimdir?
1970 yılında Çorum ili, Osmancık ilçesi, İncesu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Çorum’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.
      09 Mayıs 1994 tarihinde Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1995 yılı Haziran ayından itibaren (8) ay süreyle dil eğitimi ve inceleme araştırma yapmak üzere İngiltere’de bulundu. Kaymakam Adaylığı esnasında Denizli-Beyağaç ilçesi Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1997 yılında 83. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek Afyonkarahisar-Kızılören ilçesi Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır-Kulp, Şanlıurfa-Akçakale ve Eskişehir-İnönü ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 25 Ocak 2006 tarihinde Mülkiye Müfettişliği, 01 Temmuz 2008 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği görevine başladı.
        2009 yılı Eylül ayından 2013 yılı Ocak ayına kadar geçici görevli olarak Başbakanlıkta görev yaptı. 2013 yılı Ağustos ayından itibaren (1) yıl süreyle yurt dışı inceleme ve araştırma görevi kapsamında ABD’de bulundu. 16.04.2015 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 14 Mayıs 2018 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Kırşehir Valiliği görevine atandı. Vali İbrahim Akın evli ve üç çocuk babasıdır.+
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku