Güncel

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , Anne ve 2 çocuğunu kurtaran itfaiye erlerine ödül verdi

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , Anne ve 2 çocuğunu kurtaran itfaiye erlerine ödül verdi

29 Eylül 2020 16:59
-A

+A

 

 
İtfaiyeciler Haftası kapsamında Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yerleşkesinde program düzenlendi.
Programda konuşan Belediye Başkanı Ekicioğlu, itfaiyecilere düşen görevlerin her geçen gün arttığını, sadece yangına değil, başka olaylara da müdahale ettiklerini söyledi.
Ekicioğlu, Kırşehir’de 1930’lu yıllarda kurulan bu süreçte geldiğimiz noktaya baktığımızda daha çok kentleşme olma ya başladığı bu süreçte binalarda gelişmeye başladığımızda yangınlarda haliyle biraz engellenemez hale geldi, geçtiğimiz günlerde bir binanda yangın çıktı ve 1 can kaybımız oldu.
Kırşehir'de geçen hafta bir apartmanda çıkan yangında aynı aileden 3 kişinin kurtarıldığını aktaran Ekicioğlu, "Ekiplerimiz kendi canlarını feda etme uğruna bu mücadeleyi gösterdi. Evdeki o aileyi kurtardı. Bu da yapılan görevin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Ekiplerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Aileyi kurtaran ekipte yer alan itfaiye eri Önder Mutlu da ihbar üzerine olay yerine intikal ettiklerini belirterek, "Yangında evin içinde 3 vatandaşımızın olduğunu öğrendik. Merdivenli aracımızla camdan girdik. Anne ve çocukları hızlı bir şekilde tahliye ettik. Sağlık ekiplerine teslim ettik. Evin içinde annenin baygın halde yattığını görünce oksijen verdik. Ardından diğer çocuğa da oksijen tüpünü verdik. Canımızı hiçe sayarak, orada mahsur kalan anne ve çocukları kurtardık." diye konuştu.
İtfaiye eri Hüseyin Sulusaray da yangına kısa süre içinde müdahale edip, zorlu bir mücadeleyle aileyi kurtardıklarını anlattı.
Konuşmaların ardından Başkan Ekicioğlu, Mutlu ve Sulusaray'a ödül ve teşekkür belgesi takdim etti.
Yenice Mahallesi’nde bir apartmanın dördüncü katındaki dairede 21 Eylül'de çıkan yangında itfaiye ekiplerince kurtarılan ve dumandan etkilenen anne Neslihan Alp ile çocukları Alperen ve Aybüke Baysal hastaneye kaldırılmış, 13 yaşındaki Alperen, müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.
Başkan Ekicioğlu, itfaiyecilere düşen görevlerin her geçen gün arttığını, sadece yangına değil, başka olaylara da müdahale ettiklerini söyledi.
NURİ ARAZ,“İTFAİYE ERLERİ VATANIMIZ İÇİN ,MEMLEKETİMİZ İÇİN ÖNEMLİ KURUMLARDANDIR”
Kırşehir Belediye başkan Yardımcısı Nuri ARAZ yaptığı konuşmada ; bazı kurumlarımızın da bir özelliği vardır itfaiye er kurumluda bu kurumlardan bir tanesidir çünkü görev tanımında 1. Görevi yangında müdahale, mücadele  ve ondan sonra işyerlerimizin güvenliğini sağlamak olduğunu bildirdi. Araz,İtfaiye ekibinin kuruluşundan bugüne kadar insanlarımızın can güvenliğini mal güvenliğini kendi hayatlarını tehlikeye atarak büyük bir özveriyle bu görevi yapan sevgili itfaiye kardeşlerimizin itfaiye haftalarını kutlamak için buraya geldik bildiğiniz gibi cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar hizmet ediyorsunuz vatandaşlarımızın telefonun geldiği andan itibaren hemen koşuyorsunuz yardımlarına ben bu yüzden gerçekten sizlere teşekkür etmek istiyorum çünkü kendi hayatlarınızı da tehlikeye atıyorsunuz, şüphesiz kurumlarımızın hepsi değerlidir hepsinin ayrı ayrı görevleri farkındalıkları hepsi vatanımız için memleketimiz için önemli kurumlardır..
Araz,Kurtarma ekibi olarak her türlü görevde bulunuyorsunuz. Ben bu görevi layıkıyla yerine getirdiğinizi düşüyorum. Bazen fırsat buldukça ziyarete geliyorum arkadaşları bir gün sohbet esnasında Neşet Ertaş  Kırşehir’de çok fazla rahatsızlık olmuyor bu konuda gerçekten şanslı bir iliz diye konuştuğumuzda “Başkanım bizim bir iletişim halinde olduğumuz bir grup var rahatsız olursunuz diye sizi dahil etmedik” dedi ve bende dahil oldum o gruba. Bende dahil olduktan sonra gördüm ki hiçbir gün olmuyor ki olaysız bir gün olmasın bazen vatandaşlarımız en ufak bir olaya bile itfaiyeyi arıyorlar bu konuda vatandaşlarımızı uyarmak bilgilendirmek  gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde malum bir yangın olmuştu onlarında ailelerine baş sağlığı diliyorum işte o yangında evde nöbetten gelmiş istirahat halinde olan bir itfaiye eri olayı duyar duymaz hemen olay yerine elbiselerini giyip yardım etmek için geliyor ona da teşekkür etmek istiyorum. Bur dan bütün itfaiyeci kardeşlerimizin itfaiye haftalarını kutluyorum Allah yardımcınız olsun Allah ayağınıza taş değdirmesin.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku