Güncel

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Kazanan Kırşehir oldu"

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Kazanan Kırşehir oldu"

2 Nisan 2019 07:42
-A

+A

 

Kesin olmayan resmi sonuçlara göre Kırşehir Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu:
 "Kazanan Kırşehir oldu. Kazanan sizler oldunuz. Millet İttifakı'ndaki CHP ve İYİ Parti'ye teşekkür ediyorum. Bütün siyasi partilerden bize oy geldi. Hiç kimseyi kırmadık, hiç kimseyi incitmedik"
Kırşehir'de, kesin olmayan resmi sonuçlara göre Kırşehir Belediye Başkanlığını kazanan Millet İttifakı ve CHP adayı Selahattin Ekicioğlu, kimsenin seçimi kaybetmediğini, kent halkının kazandığını bildirdi.
Ekicioğlu, CHP Kırşehir İl Başkanlığı önünde toplanan partililere hitaben yaptığı konuşmada, medeni cesaretlerinden dolayı belediye başkanlığına aday olan rakiplerini kutladı.
Seçim sürecinde kimseyi incitmemeye gayret ettiklerini vurgulayan Ekicioğlu, "Aslında kimse kaybetmedi. Medeni cesaretlerinden dolayı aday olan diğer arkadaşları kutluyorum. Kazanan Kırşehir oldu. Kazanan sizler oldunuz. Millet İttifakı'ndaki CHP ve İYİ Parti'ye teşekkür ediyorum. Bütün siyasi partilerden bize oy geldi. Hiç kimseyi kırmadık, hiç kimseyi incitmedik. Buraya gelirken birinizi incittiysek, hepinizden özür dilerim." dedi.
Kalplere girmeyi hedeflediklerini belirten Ekicioğlu, "Kalplere girdiyseniz, kalplere dokunduysanız, seçimi de kaybetseniz aslında kazanan sizsiniz. Biz kardeşliği ve insanlığı savunuyoruz. Seçim sürecinde kimseyi kırmadan yolumuza devam ettik, bu süreci kazasız, belasız tamamladık. Her şey Kırşehir için." diye konuştu. 
CHP İl Başkanı Baran Genç ve İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen de konuşmalarında, kendilerine destek veren seçmene teşekkür etti.
Kır­şe­hir'in Mucur il­çe­sin­de be­le­di­ye baş­kan­lı­ğı­nı AK Parti adayı Atıl­gan Yıl­maz ka­zan­dı.
Kesin ol­ma­yan so­nuç­la­ra göre, Atıl­gan Yıl­maz 4 bin 75, MHP adayı Hasan Hü­se­yin Köş­ker 4 bin 20, İYİ Parti adayı Umut Şahin 97 oy aldı.
-Yıl­maz'ın öz geç­mi­şi
Yıl­maz, 1960 yı­lın­da Kır­şe­hir'in Mucur il­çe­sin­de doğdu. İlko­kul, or­ta­okul ve li­se­yi Mucur ve Kır­şe­hir'de ta­mam­la­yan Yıl­maz, Kır­şe­hir Ahi Evran Üni­ver­si­te­si Ko­ope­ra­tif­çi­lik Bö­lü­mü'nde eği­ti­mi­ne devam edi­yor. 1990-1999 yıl­la­rı ara­sın­da Mucur Tarım Kredi Ko­ope­ra­ti­fi Mü­dü­rü ola­rak görev yaptı. 1999-2002 yıl­la­rı ara­sın­da BBP'den Mucur Be­le­di­ye Baş­kan­lı­ğı yapan Yıl­maz, 2002-2009 yıl­la­rın­da AK Parti'den Be­le­di­ye Baş­kan­lı­ğı­na se­çil­di.Yıl­maz, evli ve 4 çocuk ba­ba­sı­dır. 
İlçe­ler­de ka­za­nan par­ti­ler
Kaman : Ne­ca­ti Çolak AK Parti 5.295 OY %41,99
Ak­ça­kent: Yıl­maz Kılıç AK Parti 357 OY %57,95
Çi­çek­da­ğı: Hasan Ha­ka­noğ­lu AK Parti 2.717 OY %61,00
Ak­pı­nar: Şükrü Tur­gut CHP 931 OY %46,74
Boz­te­pe: Hü­se­yin Takan CHP 779 OY %37,34


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku