Güncel

KIRŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ “BARIŞ PINARI HAREKÂTINA “ DESTEK AMACIYLA OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

KIRŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ “BARIŞ PINARI HAREKÂTINA “ DESTEK AMACIYLA OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

22 Ekim 2019 07:33
-A

+A


Kırşehir Belediye Meclisi “Barış Pınarı Harekatı” na destek amacıyla 18 Ekim 2019 Cuma günü Saat 14.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katında bulunan Meclis toplantı Salonunda Ekim Ayı olağanüstü meclis toplantı gerçekleştirdi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sınır ötesi tezkereye evet diyen partilerin Kırşehir Belediye Meclisi’ndeki temsilcileri olarak bizler bölgemizi PKK/PYD/YPG, EL KAİDE, DEAŞ vb. örgütlerden temizlemek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgeyi barış ve huzur ortamına tekrar kavuşturmak amacıyla Kahraman Ordumuz tarafından  düzenlenen BARIŞ PINARI HAREKATI’nı desteklediğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz dediler.
Bildiride şunlara yer verildi: "Sınırlarımızın güvenliğini sağlamak ve bize tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ordusu tarafından 9 Ekim 2019 tarihinde BARIŞ PINARI adı verilen sınır ötesi harekat başlatılmıştır.  
Ülkemiz uzun süredir terör örgütlerinin hedefi altındadır. Ülkemiz içinde teröre karşı sürdürülen mücadelenin sınırlarımızın ötesinde sürdürülmesi uluslar arası anlaşmalar doğrultusunda evrensel hukuk kuralları çerçevesinde gelişen doğal bir haktır. Ülkemizin bu hakkını kullanarak, büyük bir kararlılıkla, bize tehdit oluşturan bütün unsurları sınırlarımızdan ve bölgemizden temizleyeceğine inancımız tamdır.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi ‘’Yurtta Sulh Dünyada Sulh’’ ilkesiyle hareket eden Kahraman Ordumuz, umuyoruz ki, başlatmış olduğu BARIŞ PINARI harekatıyla hem sınırlarımızı hem de bölgemizi barış ve huzur ortamına yeniden kavuşturacak, yurtlarını terk etmek zorunda kalan milyonlarca Suriyeli mültecinin tekrar yurtlarına kavuşmasının da önünü açacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; sınırımızda ve bölgemizde barışın ve huzurun tesisi için kahramanca mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerimiz’e kolaylıklar temenni ediyor, Barış Pınarı Harekatı boyunca şehit olan askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ayrıca bu süreçte uluslararası kamuoyunda dostane desteklerini esirgemeyen ülkelere de teşekkür ediyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sınır ötesi tezkereye evet diyen partilerin Kırşehir Belediye Meclisi’ndeki temsilcileri olarak bizler bölgemizi PKK/PYD/YPG, EL KAİDE, DEAŞ vb. örgütlerden temizlemek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgeyi barış ve huzur ortamına tekrar kavuşturmak amacıyla Kahraman Ordumuz tarafından düzenlenen BARIŞ PINARI HAREKATI’nı desteklediğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku