Güncel

KIRŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

KIRŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

29 Ekim 2019 07:58
-A

+A


Kırşehir Belediyesi  “Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin, Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim” sloganı ile ağaç dikme etkinliği düzenledi. Etkinliğe çok sayıda Sivil toplum örgütü, öğrenciler ve kalabalık halk topluluğu katıldı.                                                                    
 Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Bu güzel günde,  ‘’Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin, Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz ağaç dikme etkinliğinde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu  olduğumu ifade etmek istiyorum. Doğanın bize cömertçe verdiği şeyleri düşünecek olursak, bizim de doğaya vereceğimiz en güzel hediyenin ağaç dikmek olduğunu söyleyebiliriz. Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyütüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli görevdir" dedi.                                                                     
Kırşehir Belediyesi olarak Daha Yeşil Bir Kırşehir’i yaratmak için ağaçlandırma çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceğiz diyen Başkan Ekicioğlu, “Diktiğimiz bu fidanlarla, geleceğe daha güzel ve daha yeşil bir Kırşehir bırakmayı amaçlıyoruz. Küresel ısınmanın, iklimsel dokunun bozulmasının ve aşırı derecede betonlaşmanın önüne geçmek için çocuklarımıza ve gençlerimize doğa sevgisini kazandırmak en büyük görevimizdir. Tüketim toplumu olarak ne yazık ki ağaçları ve aslında genel olarak doğayı tüketiyoruz ve doğayla birlikte kendimizi de yok olmanın eşiğine sürüklüyoruz. Daha güzel bir Dünya’yı ortaya çıkarmak için en önemli hamlemiz ağaç dikmek olmalıdır. Ağaçların yüzlerce faydası olduğunu bilmemiz ve onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Ağaç, Dünya’nın en güzel süsüdür. Ekolojik dengeyi korur, erozyonu önler, iklimi düzenler, suların çekilip kaybolmasını önler. Ağaç insana, hayvana ve toprağa yıllarca fayda sağlar. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras; Onların rahat bir şekilde yaşayabilecekleri tertemiz ve yemyeşil bir Dünya’dır.Bu duygu ve düşüncelerle ’’Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin, Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim’’ diye çıktığımız bu yolda siz değerli hemşehirlerime bizlere verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyor, Temiz ve Yeşil bir Kırşehir’i sizlerle birlikte yaratacağımıza olan inancımla sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.                                                                       
 Konuşmanın ardından katılımcılar tarafından ağaçlar toprakla buluşturuldu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku