Güncel

Kırşehir Biyogaz Tesisi Projesi için somut adımlar atıyor

Kırşehir Biyogaz Tesisi Projesi için somut adımlar atıyor

5 Temmuz 2019 07:56
-A

+A

Biyogaz Tesisi Projesi Kapsamında Hayvancılık Sektörü Yetkilileri ile Bir Araya Gelindi
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası faaliyete geçirmek istediği Biyogaz Tesisi Projesi için somut adımlar atıyor.
Kırşehir ve bölgesindeki hayvansal (büyükbaş ve kanatlı) atıkların çevreye etkilerinin azaltılması,değerlendirilmesi, atıklardan elde edilen metan gazının elektirik enerjisine çevrilmesi amacıyla işletilmesi planlanan Biyogaz Tesisi Projesi kapsamında Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz çalışmalarını sürdürüyor.
Bu kapsamda Kırşehir ve bölgedeki hayvansal atıkların çevreye etkilerinin azaltılması, atıkların değerlendirilmesi, atıklardan elde edilen metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla işletilmesi planlanan Biyogaz Tesisi Projesi ve Gübre Fabrikası kurulumu kapsamında Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve ASKOÇ firması işbirliğinde ilimizde hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri ile bir araya gelindi.
Kırşehir'e yatırım planı olan ASKOÇ firması, katılımcılara proje hakkında bilgi verdi.
Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Kırşehir'de hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri katılım sağladı.
Yapılmak istenen bu proje ile Kırşehir’in sahip olduğu ekonomik potansiyeli artırmak, yatırımcılara  aktarmak, Kırşehir'in yatırım ortamının geliştirilmesini ve Kırşehir ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan proje ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku