Güncel

Kırşehir'de “Anne Çocuk El Ele, Haydi Atölyelere” Projesi Tamamlandı

Kırşehir'de “Anne Çocuk El Ele, Haydi Atölyelere” Projesi Tamamlandı

12 Ocak 2021 15:01
-A

+A

Ahiler Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında  desteklenen ve Kırşehir Fatoş Çetin Anaokulu  tarafından yürütülen “Anne Çocuk El Ele, Haydi Atölyelere” isimli proje başarı ile tamamlandı.

 Ahiler Kalkınma Ajansının 108.280,94 TL desteği ile gerçekleştirilen ve  öğrencilerin oyun tabanlı öğrenme metodu ile buluşmalarını  amaçlayan  projede  STEM, Kodlama, Seramik, Ahşap Tasarım, Drama ve Spor Atölyesi olmak üzere 6 adet atölyenin eğitime elverişli hale getirilmesi ve  gerekli ekipmanların temini sağlandı. 
 Proje ile öğrencilerin yaş grupları dikkate alınarak kurulan atölyelerde öğretmenlerin yenilikçi eğitim yaklaşımlarını uygulayabilmeleri, öğrencilerin de  yaratıcılık, iletişim, takım çalışması gibi 21. yüzyıl becerileri olarak adlandırılan becerilerini geliştirmeleri  hedeflenmektedir.
Kırşehir Fatoş Çetin Anaokulu tarafından yapılan yazılı açıklamada ,
Ahiler Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında kabul edilen "Anne Çoçuk El ele Haydi Atölyelere" projemiz kapsamında okulumuza STEM, Kodlama, Seramik, Ahşap,Drama ve Spor atölyesi olmak üzere toplam 6 adet  Tasarım Beceri Atölyesi kurulmuştur. 
Projemiz ile örgencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfedebilmesi bu doğrultuda becerilerini geliştirebilmesi ,teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlayan oyun tabanlı öğrenmeyi amaçlayan, örgencilerin sınıf dışında yaparak yasayarak öğrenebilecekleri öğrenme ortamları oluşturmak ve örgenciyi o ortam içinde yaşatmak istiyoruz.Okulumuza böyle güzel bir atölye kurulmasına destek olan Ahiler Kalkınma Ajansına ve Proje uzmanımız Kerim ADİKTİ' ye teşekkürü borç biliriz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku