Güncel

Kırşehir'de 13 gölete 213 bin sazan yavrusu bırakıldı

Kırşehir'de 13 gölete 213 bin sazan yavrusu bırakıldı

18 Mayıs 2020 14:27
-A

+A

Kırşehir'de balıkçılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve balık üretiminin artırılması amacıyla 13 gölete 213 bin sazan yavrusu bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının "Su Kaynaklarının Balıklandırılması" adlı projesi kapsamında Kırşehir'e Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Üretim Tesisleri'nden sazan yavruları gönderildi.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince kent genelindeki göletlerden Akçakent, Çiftlikbala, Değirmenözü, Dulkadirli, Harmanaltı, İkizağıl, Karaboğaz, Karakaya, Kargın, Kırdök, Sarıömerli, Savcılı, Yeniköy'e 213 bin sazan yavrusu salıverildi.
Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, balıkçılık faaliyetinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Göletlere bırakılan balıkların katkı verebilmesi için balıkçıların 40 santimetreden küçük balıkları avlamaması ve en az bir kez üremesine imkan vermesi gerektiğini vurgulayan Şahin, "13 göletimizde balık sayısının kısa sürede artmasını hedefliyoruz. Su ürünlerimizin gelecek nesillere miras olarak bırakılması gereklidir. Bu nedenle balık avcılarının, balıkların boylarına, av zamanlarına ve avlanma yasaklarına mutlaka riayet etmelerini istiyoruz." diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku