Güncel

Kırşehir'de 34. Ahilik Haftası kutlamaları Ahi Evran Veli'nin türbesini ziyaretle başladı

Kırşehir'de 34. Ahilik Haftası kutlamaları Ahi Evran Veli'nin türbesini ziyaretle başladı

13 Eylül 2021 15:39
-A

+A

KIRŞEHİR(AA)
        - Kırşehir merkezli tüm illerde düzenlenecek 34. Ahilik Haftası kutlamaları, dün Ahi Evran Veli'nin türbesini ziyaretle başladı.
Kırşehir'de 19 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek etkinliklerin ilk gününde top atışı ve Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından Ahi Evran Veli'nin türbesi ziyaret edilerek dua okundu.
        Ahi Evran Külliyesi ile Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi arasında düzenlenecek kortej yürüyüşünün ardından burada çeşitli sergilerin açılışı gerçekleştirilecek.
        Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde haftanın resmi açılış programının ardından Cacabey Meydanı'ndaki Ahiler Çarşısı, Masal Çadırı ve Oyun Parkı ve Ahiler Sağlık Çadırı'nın açılışı yapılacak.
Haftanın ilk günü Uzun Çarşı'da Kırşehir Alışveriş Festivali'nin açılışı yapıldı, Anıt Meydanı'nda Ahi pilavı, helva ve şerbet ikram edildi.
Çeşitli etkinliklerle devam edecek ilk günün akşamında konserler düzenlendi.
Program kapsamında katılımcılara her gün Ahi pilavı, helva ve şerbet ikram edilecek, 16 Eylül Perşembe 34. Ahilik Haftası Ödül Töreni gerçekleştirilecek.
        Ahilik Hizmet Ödülü ve Ahilik Onur Ödülü takdim edilecek, mehter takımı gösteri sunacak, şed kuşanma töreni icra edilip, yılın Ahisi, çırağı ve kalfası ile Ahi Evran Yılı Resim Yarışması'nda dereceye girenlere ödül verilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku