Güncel

Kırşehir'de 8,5 Milyonluk Köy İçme Suyu Yatırımı Gerçekleşti

Kırşehir'de 8,5 Milyonluk Köy İçme Suyu Yatırımı Gerçekleşti

5 Ocak 2021 16:24
-A

+A

2020 Yılında Köyler için 8,5 Milyonluk Köy İçme Suyu Yatırımı Gerçekleştirildi.

         Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ,Kırşehir'de İl Özel İdaresi tarafından 2020 yılında gerçekleştirilen köy içme suyu yatırımları ve çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
        İlimizde bulunan köylerin her kesimine İl Özel İdaresi olarak en iyi hizmeti getirme gayretinde olduklarını belirten Genel Sekreter Yılmaz; Köylerimizin her alanda en iyi hizmeti alması için gece gündüz demeden tüm ekiplerimizce koşturuyoruz. Köylülerimizin ihtiyaç ve taleplerine cevap vermek, çözüm bulmak için yoğun bir çaba gösteriyoruz.” dedi Amacımız, İlimizde bulunan tüm köylerimizin su sorunu yaşamaması…
Tüm köylerimizde amaçlarının köy içme suyu sorunu yaşamaması olduğunu belirten  Yılmaz;
“ Hemşerilerimizin yaşam koşullarını daha kaliteli hale getirmek, onların talep ve isteklerini takip etmek her zaman birinci önceliğimiz olmuştur.
        Bu bağlamda İlimizde bulunan Merkez, Akpınar, Akçakent, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur İlçelerimizde, İl Özel İdaresi tarafından köylere bu yılsonu itibariyle toplamda 36 adet kollektör, 15 adet sondaj, 8 adet ENH(Enerji Nakil Hattı), 10 adet su deposu bakım, 4 adet yeni su deposu yapımı ile su ishale hattı yenileme çalışmaları olmak üzere toplamda 73 köyümüze yaklaşık 8,5 milyon lira yatırımla su ve alt yapı projesi gerçekleştirdik.
         Amacımız köylerimizde hemşerilerimize kaliteli su içirmek ve hiç bir zaman su kesintisi yaşatmamak. Su hayattır ve biz vatandaşımıza en güzel hayatı sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
         İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, 2023 yılına kadar, ilimizde bulunan tüm köylerin tamamının içme suyu hatları ve depo yenilenmeleri tamamlamayı hedeflediklerini ve bu kapsamda yatırım planlamalarını takip etiklerini belirtti.
Genel Sekreter Yılmaz ; “Köylerimizde yaptığımız köy içme suyu çalışmaları bizim için son derece önemlidir. Özel idaresi olarak bu konuda çok özverili çalışmalar yapıyoruz.
        Bu çalışmalar vesileyle bizlere her zaman destek olan Vali İbrahim Akın’aMilletvekili Mustafa Kendirli ’yeİl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi ve İl Genel Meclis Üyelerimize ve sahada çok büyük gayret ve özveri ile çalışan Özel İdaresi ekiplerimize çok teşekkür ediyor, köylerimizin yeni içme suyu işinin hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku