Güncel

Kırşehir'de camiler şenlendi

Kırşehir'de camiler şenlendi

20 Temmuz 2019 07:13
-A

+A


Diyanet İşleri Başkanlığının 81 ilde "Camiler Çocuk Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun" temasıyla başlattığı yaz Kur'an kurslarına Kırşehir'de çocuklar yoğun katılım göstererek camileri şenlendirdi.
Kırşehir'de il ve ilçelerde birçok camide yaz Kur'an kurslarına kayıt yaptıran çocukların sesi yankılanıyor.
Kur'an-ı Kerim öğrenme aşkıyla camileri dolduran çocuklara, İl Müftülüğünce görevlendirilen  eğiticiler tarafından siyer, ibadet ve ilmihal konularında da eğitim veriliyor.
GÜZEL ARKADAŞLIKLAR DA EDİNİYORLAR
Sabahın erken saatlerinde dini kitaplarla caminin yolunu tutan öğrenciler, yaz Kur'an kursları sayesinde hem kötü alışkanlıklardan uzak duruyor hem de İslam ahlakıyla eğitim alıyor. vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirmek için küçük yaşlarda Kur'an-ı Kerim öğreniyorlar.Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan kurslar yıl boyunca devam ediyor ve çocuklar kurslara geldikleri için çok mutlu oluyorlar. Kurslara katılım sağlayan çocuklar hem dini bilgiler öğreniyor hem de yeni arkadaşlıklar ediniyor.
KURSLAR KURBAN BAYRAMI'NA KADAR DEVAM EDECEK
Camilerin çocuklarla doldu ve kurslar Kurban Bayramı'na kadar devam edecek. Kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin tamamı gönüllü ve velileri de onlara destek veriyor. Yaz Kur'an kursları 17 Haziran'da açıldı ve eğitimlere devam ediyor. 9 Ağustos'a  kadar devam edecek olan kurslarda çocuklara sadece Kur'an-ı Kerim eğitimi değil dini bilgiler de anlatılıyor. Yani bir Müslümana lazım olan bilgiler ne ise hocaları tarafından öğrencilere aktarılıyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku