Güncel

KIRŞEHİR'DE ÇEVRİM İÇİ AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ

KIRŞEHİR'DE ÇEVRİM İÇİ AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ

9 Mayıs 2021 22:52
-A

+A


    Kırşehir'de Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik çevrim içi afet farkındalık eğitimi verildiği bildirildi.
     İl AFAD Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 2021 yılının "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak belirlenmesi kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile vatandaşların afetlere karşı bilinçlenmesi ve gerekli önemi göstermesinin amaçlandığı kaydedildi.
Orman İşletme, DSİ 122. Şube, Meteoroloji, Karayolları 61. Şube Şefliği, Doğa Koruma ve Milli Parklar, KOSGEB ile Sanayi ve Teknoloji       Şube Müdürlükleri personellerine online olarak eğitimlerin verildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     "Kırşehir'de afet farkındalığın arttırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla farklı günlerde çevrim içi olarak eğitimlerimiz sürmektedir. Kent merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personeller, özel kuruluşlar, ilçe, köy ve mahalleler ile sitelerdeki ailelere, vatandaşlarımıza afetler hakkında bilgi verilmektedir. Afet farkındalık eğitimlerimizle toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya devam ediyoruz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku