Güncel

Kırşehir'de ekmek fiyatları için zam kararı alındı

Kırşehir'de ekmek fiyatları için zam kararı alındı

23 Aralık 2021 12:44
-A

+A

           - Kırşehir’de, 27 Aralık'tan itibaren ekmeğin zamlı fiyattan satılacağı bildirildi.
           Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, tüm fırınlarda 27 Aralık Pazartesi gününden itibaren 200 gram ekmeğin 2,25 liradan satılacağı belirtildi.
           Fırıncıların talebi ile bu kararın alındığı ifade edilen açıklamada, "Pazartesi gününden itibaren 200 gram somun, boz pide-lavaş, çiçek ekmek, kepek ekmek, baget ekmek, kepekli baget ekmeğin fiyatının 2,25 lira, 400 gram olan aynı ürünlerin ise 4,50 lira olarak uygulanmasına karar verildi." ifadeleri aktarıldı.
           Açıklamada görüşlerine yer verilen Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, fırıncıların un fiyatları başta olmak üzere hammaddelere gelen zam dolayısıyla sıkıntı yaşadığını ifade etti.
Bu durum dolayısıyla 15 gün önce Ticaret İl Müdürlüğünde ilçe esnaf odaları, Ticaret ve Sanayi Odası ve üst kuruluşların katılımıyla toplantı gerçekleştirildiğini aktaran Öztürk, şunları kaydetti:
           "200 gram somun ekmeğin 2,25 liradan satışa sunulması kararını aldık. Kararımız Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı. Yeni fiyat tarifesi pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. Bu süreçte vatandaşlarımızın kaliteli ekmeğe ulaşması için fırıncılarımızın üzerine düşeni yapacağına inanıyoruz. Bunun sağlanması için de gerekli denetimlerin yapıldığından esnafımızın ve vatandaşlarımızın şüphesi olmasın." KIRŞEHİR (AA) 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku