Güncel

KIRŞEHİR’DE ESNAFLARDA KURBANINI TÜRKİYE DİYANET VAKFINA EMANET EDİYOR

KIRŞEHİR’DE ESNAFLARDA KURBANINI TÜRKİYE DİYANET VAKFINA EMANET EDİYOR

9 Temmuz 2021 16:18
-A

+A

        Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na, önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.
İlimiz vatandaşaları kurban vekaletini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına veriyor.
Bu kapsamda Kırşehir’de Sarraf olarak esnaflık yapan Demirsoy Sarrfiyenin sahibi Bahadır Demirsoy’da, kurban vekaletini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere TDV’ ye emanet etti.
        Diyanet İşleri Başkanlığımız Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile yıllardan beri yurt içinde ve yurt dışında vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası düzenleniyor. Bu yıl da “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştireceğimiz 2021 yılı Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde ve yurtdışında 20 milyonu aşkın mazlum, mağdur, muhtaç ve sığınmacı kardeşimize halkımızın yardım elini ulaştırmayı hedefleniyor. Kurban paylaşmak ve yakınlaşmaktır. Kurban; Bir yetimin başını okşamak, açlıktan ölme sınırına gelmişlere bir gönül sofrası kurmaktır, ümidi paylaşmaktır, tebessümü bölüşmektir. Kurban, sadece akrabaları, komşuları ve dostları değil, yakın olsun uzak olsun yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştırmaktadır. Kurban, evlerine et girmeyen kardeşlerimizin senede bir defa da olsa sofrasına et girmesine vesile olmaktır. 
       Emanet alınan kurbanlar; Yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, mülteci kardeşlerimize Kur’an kurslarımızda ve öğrenci yurtlarımızda kalan öğrencilere ve muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır. Yurtdışında ise yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu Afrika’dan, Orta Asya’ya, Balkanlar’dan, Kafkasya’ya, Uzak Doğu ve Latin Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize ve muhtaç insanlara ulaştırılıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku