Güncel

Kırşehir'de Koronavirüs Denetimleri Devam Etti

Kırşehir'de Koronavirüs Denetimleri Devam Etti

8 Ağustos 2020 16:19
-A

+A

Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve beraberindeki heyet, kent merkezindeki park, lokanta ve kafeteryalarda denetimlerini sürdürdü.

İçişleri Bakanlığımızın 81 Valiliğe gönderdiği Koronavirüs Denetimleri konulu genelge kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de geniş kapsamlı bir denetleme gerçekleştiriliyor. Ankara Caddesinden başlayıp Terme Caddesine kadar devam eden denetimden sonra yine Vali Akın başkanlığında Kentpark ve civarında yer alan işletmelerde denetim gerçekleştirildi.
İl yöneticileri ile birlikte yürüttüğü denetim sırasında esnaflara ve vatandaşlara alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın, kamuoyunun duyarlılık seviyesini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Koronavirüs salgını ile mücadele için alınan tedbirlere yönelik denetimlerde bulunduklarını söyledi.
Yaptıkları denetimlerde vatandaşlarımızı maske, mesafe ve temizlik konusunda duyarlı olmaya davet ettiklerini belirten Vali  İbrahim Akın, “Salgınla mücadelenin en etkili 3 kuralı maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve hijyendir. Bugünkü gerçekleştirdiğimiz denetlemelerde de vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan bu kurallara riayet etmelerini istedik. Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını ile topyekûn bir mücadele vermekteyiz. Kontrollü sosyal hayat dönemine girdiğimiz bu süreçte insanlarımız salgınla mücadelede rehavete kapıldı. Ancak, Koronavirüs tehlikesi henüz geçmiş değil ve salgınla mücadelemiz devam etmektedir. Bugün de, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde bütün illerimizde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın tamamının katılımıyla Koronavirüs ile mücadele konusunda vatandaşlarımızda bir farkındalık oluşturmak üzere sahadayız. Bu denetlemede salgınla mücadelemizin devam ettiğini, rehavete kapılmadan belirlenen kurallara mutlaka riayet edilmesi gerektiğini insanlarımıza hatırlatıyoruz. Vatandaşlarımız da hem toplum sağlığı hem de kendi sağlıkları için salgınla mücadelede alınan kurallara uymalıdır.” şeklinde konuştu.
Koronavirüs denetimi, Vali AKIN  ve beraberindekilerin Kentpark ve etrafındaki iş yerlerini denetleyerek işletme sahipleri ve vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulunmaları ile sona erdi.
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku