Güncel

Kırşehir'de ramazan davulcuları bahşişlerini belediyeden alacak

Kırşehir'de ramazan davulcuları bahşişlerini belediyeden alacak

13 Nisan 2021 14:34
-A

+A

KIRŞEHİR (AA)
       - Kırşehir'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ramazan davulcularının bahşişlerini belediyeden alacağı bildirildi.
Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Vali İbrahim Akın başkanlığında toplanarak ramazan ayı için yeni tedbirler aldığı belirtildi.
       Ramazan ayında vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyeceği vurgulanan açıklamada, son dönemde salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliğini dikkat çekildi.
       Bu hususun göz önünde bulundurularak, vatandaşların iftar veya sahurlarda misafir kabul etmemeleri konusunda farkındalıklarını artıracak faaliyetler ve duyurulara önem verileceği aktarıldı.
      Ramazan davulcularının çalışmalarıyla ilgili de karar aldığına işaret edilen açıklamada, bahşiş için evleri ziyaret, kapı zili çalmak gibi bulaş riski oluşturabilecek davranışları önleyebilmek için davulcuların faaliyetleri sonucu alacakları bahşişlerin toplu halde belediye imkanlarıyla sağlanacağı, bahşiş toplayarak faaliyet yürütmelerine izin verilmeyeceği kaydedildi.
Açıklamada, ramazan ayında türbelerde ve iftar öncesi trafikte oluşacak yoğunlukla ilgili de gerekli tedbirlerin alınacağı ifade edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku