Güncel

Kırşehir’de Regaib Kandili Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Kırşehir’de Regaib Kandili Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

9 Mart 2019 07:55
-A

+A


 
Kırşehir il Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamada, İbadet mevsimi olarak bilinen ve üç aylar olarak adlandırılan Recep, Şaban ve Ramazan aylarından ilki olan Receb-i Şerife ulaşmış bulunmaktayız.
Üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaib Kandili dolayısıyla 07/03/2019 Perşembe günü akşam namazının sonrasında Ahmet Yesevi Camiinde mevlid programı yapıldı. 
Akşam namazından sonra yapılan mevlid programı nedeniyle bay-bayan, genç-ihtiyar erken saatlerde camiye akın ettiler. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, ilahiler ve kasidelerin okunmasıyla devam edildi. Görevli hocalarımız tarafından mevlidi şerif okundu. İl Müftü Mehmet Yaman tarafından vaaz yapıldı.
İl Müftüsü Yaman, vaazında üç aylar ve kandillerin öneminden, değerlendirilmesinden bahsederken; kardeşlik, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Namaz sonrası cami içinde tebrikleşme ve dua yapıldı. Cami çıkışında bay ve bayan cemaate çeşitli ikramlar yapıldı.
İl Müftülüğü olarak Regaib kandilinizi ve cuma gecenizi tebrik eder, bu mübarek gün ve gecelerin birlik, beraberlik ve yakınlaşmamıza vesile olmasını Yüce Allah(c.c.)'tan niyaz ederiz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku