Güncel

Kırşehir'de toy kuşları koruma altında

Kırşehir'de toy kuşları koruma altında

11 Aralık 2021 16:43
-A

+A

       - Kırşehir'de, nesli tükenme tehlikesi ile karışı karşıya olan toy kuşlarını izleme ve koruma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün Toy Eylem Planı kapsamında toy kuşlarının Kırşehir'de de izlendiği belirtildi.
      Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan toy kuşlarının Kara Avcılığı Kanunu ve Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında korunan türler arasında bulunduğu ifade edilen açıklamada, bu kuşların usulsüz avlanması durumunda 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ve idari para cezası uygulandığı hatırlatıldı.
      Açıklamada, ekiplerin toy kuşlarını kontrol, koruma ve izleme çalışmalarının devam ettiğine işaret edilerek, "Doğadaki tüm canlıların bizlere miras değil bir emanet olduğu bilinci ile hareket ederek onları gelecek kuşaklara bırakmak için koruma kontrol ve izleme çalışmalarımız devam etmektedir. Toy kuşu ve yaşam alanları ile ilgili herhangi bir olumsuzluğun 112 ve 115 hatlarına bildirilmesi önem arz etmektedir." ifadeleri aktarıldı. KIRŞEHİR (AA)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku