Güncel

Kırşehir'de yeni bir marka yeni bir tat...

Kırşehir'de yeni bir marka yeni bir tat...

26 Temmuz 2019 07:54
-A

+A


Kırşehir'de Yaves Çikolata isimli işyeri açıldı. Açılışa Kırşehir İŞKUR Müdürü Metin Ülgen Kaya, Kırşehir İŞKUR Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Ünal, Kırşehir Aksaray Eczacılar Odası Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durukafa ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ankara Caddesinde Yakup Soylu isimli vatandaşın 10 yıldır hayalini kurduğu ve hayata geçirdiği Yaves Çikolata isimli işyeri hizmete girdi. Aynı zamanda Kırşehi'de hizmet veren Elit Pastanesi işletme sahibi olan Yakup Soylu, Yaves isimli çikolata işletmesini açarak Kırşehirli vatandaşların hizmetine ve beğenisine sundu. Kendi ürünleri olan ve birbirinden güzel kaliteli çikolataları halkın beğenisine sunan işletme sahibi Yakup Soylu " aslen Erzurumluyum ama 50 yıldır Kırşehir'de yaşıyorum. Artık bende Kırşehirli oldum. Ailemle birlikte Kırşehir'e yeni bir tat katmak ve istihdam sağlamak adına bir hayalimi daha Kırşehir'de gerçekleştirdim." dedi.
Ankara Caddesinde açılışı gerçekleştirilen Yaves Çikolata işletmesinde cafe bölümü de bulunmakta. Temiz ve nezih bir ortamda sıcak sohbet havasında müşteriler için ayrılan cafe bölümü ilk günden vatandaşların ilgisini çekmiş ve vatandaşlar cafenin ve leziz tatlıların tadına bakıyor. Açılış heyecanı içerisinde olan İşletme sahibi  Yakup Soylu gazetemize şu açıklamalarda bulundu:
"Bugün şekerleme, çikolata işletmesinin açılışını yaptık. 10 yıldır hayalini kurduğum çikolata dükkanını bugün açmış bulunmaktayım. hem Kırşehir'e istihdam sağlamak hem de hayalimi gerçekleştirmek adına çikolata işletmemin açılışını gerçekleştirdik. Ülkemiz zor ve sıkıntılı süreçten geçiyor. Bu süreçte esnafımız her zaman ülkesinin, devletinin yanında. Ülkemiz üzerinde çok oyunlar oynandığı için bizler üreterek ve istihdam sağlayarak ülkemize destek veren esnaf kuruluşuyuz. Esnaf olarak her zaman vatandaşımıza kalite bir hizmet sunarak her türlü sorun ve sıkıntılarında beraber çalışmalar içerisindeyiz. Bugün Kırşehirimize gerçekten marka olabilecek işletme açtık. İşyerimizin hayırlı olmasını diliyorum."
Bizde Kırşehir Memleket Gazetesi olarak İşletme sahibi Yakup Soylu'ya hayırlı olsun diyerek başarılar diliyoruz.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku