Güncel

Kırşehir'den Elazığ'a Gönderilen Yardım Çantalarını Bakan Selçuk Dağıttı

Kırşehir'den Elazığ'a Gönderilen Yardım Çantalarını Bakan Selçuk Dağıttı

26 Şubat 2020 16:24
-A

+A

 

 
Bakan Selçuk Elazığ'da Ders Zili Öncesi Öğrenci Ve Öğretmenlerle Buluştu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, depremin yaşandığı Elazığ’da öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi. Şah Cihan Sultan Yurdu’nda kalan depremzedeleri ziyaret etti ve burada kalan bir depremzede aile ile görüşme yaptı ve pansiyonda kalan LGS ve YKS’ye yönelik (DYK) destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti.
Bu arada Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, depremzedelere verilmek üzere Elazığ’a gönderilen, içinde kırtasiye malzemelerinin de bulunduğu çantaları öğrencilere dağıtan Ziya Selçuk, depremzede öğrencilere yardım çantası gönderen Ela Nur Ay’ın çantasının içine bıraktığı mektubu okudu. Elazığda depremden etkilenen öğrenci kardeşlerimize yönelik duyguların yansıtıldığı mektupları gören Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk  ile bir nebze de olsa moral bulan sınıftaki öğrenciler, bu anlamlı paylaşımdan çok mutlu oldular. Duygulu anların yaşandığı bu mektup sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, başta Kırşehir’e ve tüm emeği geçen değerli yardım severlere çok teşekkür etti.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ’daki temasları kapsamında Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda öğretmenlerle görüştü. Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilerle buluşan Selçuk, daha sonra Hicret Mahallesi’ndeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı sosyal tesislere geçti. Buradaki kurslara katılan kursiyerlerle görüşen Selçuk, kursiyerlerin yaptığı el işi ürünleri inceledi. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku