Güncel

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanan ; Halil Çalışır göreve başladı

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanan ;  Halil Çalışır göreve başladı

13 Haziran 2019 07:04
-A

+A

 

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karaname ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanan Halil Çalışır resmen göreve başladı.
Daha önce sırasıyla KYK, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve son olarak da Kırşehir Belediyesi Basın Müdürü olarak Kırşehir’e hizmet eden Halil Çalışır, yeni atandığı il müdürlüğüne başladı.
Kırşehir’in kültür ve sanat arşivini elinde bulunduran Halil Çalışır, Ahi şehri Kırşehir’i kültür ve sanat ile belirli bir yere getireceğini söyledi. Kırşehir Memleket Gazetesi Olarak Halil Çalışır’a Görevinde Başarılar Dileriz
HALİ ÇALIŞIR BİYOGRAFİ
1964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı.1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı. Memuriyet hayatına1989 yılında  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı.1991 yılında  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen  geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve  Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı. Burada,  Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarakta Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne  İl Müdürü olarak atandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu.
”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı.Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.
Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı.
Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babasıdır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku