Güncel

Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor

Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor

8 Haziran 2020 15:49
-A

+A

 

 
Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü de yapılan çalışmalar hakkında İl Müftüsü Mehmet Yaman ile Kırşehir Gençlik Koordinatörü Vaiz İbrahim Özger bilgiler verdi.
Müftü Mehmet Yaman, Gençlik Koordinatörlüğünün çalışmalarını şu şekilde sıraladı: “ Geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızca muhtelif çalışma programları ve hizmetler yürütülmektedir.
Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi ;
Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak Ramazan ayı boyunca Kur’an-ı Kerim ve mealiyle hemhal olan gençlerimize kitap hediye ederek onların gönüllerini kazandık.
Bir diğer çalışmamız ise; Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak  gençlere ; ”Pandemi süreci sizde nasıl bir farkındalık oluşturdu” sorusunu sorduk, bununla ilgili olarak gençlerimizin verdikleri cevapları bir video olarak hazırlayıp sosyal medyadan paylaştık . Yaptığımız bu güzel çalışmalar neticesinde olumlu yorumlar aldık.” dedi.
Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü yaptığı diğer faaliyetler şu şekilde;  “ Gençlik koordinatörlüğü olarak bütün ilçelerimizde ilçe müftülükleri bünyesinde erkek ve kadın gençlik koordinatörlüğü birimlerimizi oluşturup gençlere yönelik dini, milli, sosyal ve kültürel çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Bu bağlamda Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği KYK öğrenci yurtlarında görevlendirilen personellerimiz ile  manevi rehberlik hizmeti verilerek üniversite gençliğimizin dini, milli, ailevi vb. alanlarda sorularına cevaplar, sorunlarına çözümler bulunarak onlara dini danışmanlık ve rehberlik yapılmaktadır.
Bu bağlamda, dini, tarihi, kültürel geziler, piknik, yarışma, aylık olarak sabah namazı buluşmaları vb. etkinlikler düzenlenmektedir.
Ahi Evran Üniversitesi gençliğine yönelik olarak yıl boyunca gençlik merkezimizde tefsir okumaları, hadis okumaları, adab-ı muaşeret, aile ile ilgili sık sorulan sorular,  Arapça metin okumaları,  siyer, vb. birçok alanda seminerler düzenlenmiş, halen devam etmektedir.” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku