Güncel

KIRŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’nden AŞIYA DAVET

KIRŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’nden AŞIYA DAVET

14 Haziran 2021 15:24
-A

+A

      Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, "Aşı hakları gelen vatandaşlarımızı zaman kaybetmeden aşı olmaya davet ediyoruz." dedi.
      Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, "T.C. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu karar ve değerlendirmeleri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 40 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik aşı uygulamasına geçilmiştir. 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, Alo 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistem (MHRS) uygulaması üzerinden randevu alarak hastanelerimiz ve aile hekimliklerimizde aşılarını yaptırabilirler." açıklamasında bulundu.
      Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut yapmış olduğu açıklamada; "Bilindiği üzere ülkemizde büyük bir mücadele ile Koronavirüs (Covid-19) aşı programı yürütülmektedir. Bizim amacımız; aşı hakkı kazanan vatandaşlarımızı hiç zaman kaybetmeden aşılarını en kısa sürede tamamlamaktır.
Hastanelerimizde aşı polikliniklerimiz haftaiçi ve haftasonu dâhil olmak üzere hizmet vermektedir. Aşı olacak vatandaşlarımız Alo 182, MHRS ve e-nabız üzerinden istedikleri gün ve saatte aşı randevularını aile hekimliklerimiz ve hastanelerimizden alabilmektedir. Kırşehir'de bütün vatandaşlarımızın aşıları tamamlanıncaya kadar gece gündüz var gücümüzle çalışmaktayız. Eski normallere dönmek için tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi aşı olmaya davet ediyoruz." ifadeleri kullandı.
Koronavirüs aşı uygulamasına yeni dâhil olan gruplar şöyle;
- 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız,
- Yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenler,
- Tam bağımlı ve orta düzey ağır engelli vatandaşlarımız,
- Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri,
- Öğretim üyeleri ve üniversite personeli,
- Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları,
- Berber ve kuaförler,
- Yaş sınırı olmaksızın tüm avukatlar,
- Kargo çalışanları ve kuryeler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku