Güncel

KIRŞEHİR'İN ALTIN ÇOCUĞU ANILDI

KIRŞEHİR'İN ALTIN ÇOCUĞU ANILDI

7 Aralık 2018 07:23
-A

+A


Kırşehir’in yetiştirdiği değerli insan, dürüstlük timsali, adına türküler yakılan hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet Ali Altın ölümünün 22. yıldönümünde ailesi ve sevenleri tarafından Ankara’daki mezarı başında anıldı. Sosyal demokrat çizgide yetişip büyümüş, okumuş doktormuş, profesör olmuş, Kırşehirlilere yaptığı hizmetlerle anılan Prof. Dr. Mehmet Ali Altın, önce Hacettepe Üniversitesi’nde, ardından Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.
 Mesleki kariyerine Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ederken, aynı hastanede başhekimliğe kadar yükselen Mehmet Ali Altın, mesleki kariyerinde çalışkanlığı ve hemşehrilerine düşkünlüğü ile tanınıyordu.
Mehmet Ali Altın 1995 yılında Anavatan Partisi’nden Kırşehir Milletvekili seçildi. Kırşehir ve Kırşehirlilere daha yararlı olacağı “Altın çağında” amansız hastalığa yakalanan Altın, ders verdiği üniversitede pankreas kanserine yakalandı ve bir süre tedavi gördükten sonra, hayatının en verimli çağında 6 Aralık 1996 tarihinde henüz 46 yaşındayken aramızdan ayrıldı.
“Kırşehir’in Altın Oğlu” olarak anılan Doktor Mehmet Ali Altın, Neşet Ertaş’ın o unutulmaz dizelerinde “İnsanlıktır onun yolu, Yüreği insanlık dolu, Kırşehir’in Altın oğlu, Doktor Mehmet Ali Altın” olarak yerini almış, yıllarca dilden dile, gönülden gönüle Kırşehirlinin yüreğine dokunmuştu.
Ölümünün ardından 22 yıl geçmesine rağmen hâlâ unutamadığımız “Kırşehir’in Altın Oğlu” Prof. Dr. Mehmet Ali Altın, ölüm günü olan 6 Aralık Salı günü Ankara Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında ailesi ve sevenleri tarafından okutulan mevlid-i şerif’le anıldı.
Kırşehir Memleket Gazetesi olarak Mehmet Ali Altın’ı ölümünün 22. yılında bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyor, ruhu şad, mekânı cennet olsun diyoruz.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku