Güncel

KIRŞEHİR’İN TEK KADIN SÜRÜCÜSÜ YOLLARDA

KIRŞEHİR’İN TEK KADIN SÜRÜCÜSÜ YOLLARDA

27 Aralık 2018 07:08
-A

+A

 

Kırşehir Belediyesi'ne bağlı halk otobüsünde tek bayan şoför olarak çalışan Fatma Yeşilay Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci ile görüştüm ve otobüs şoförü olarak çalışmaya başladım. Kendisine bana böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” dedi.
Tek kadın otobüs şoför ünvanına sahip Fatma Yeşilay korkusuzca direksiyon sallıyor. Yolcuların ilgi odağı olan Yeşilay , “Bir anne olarak en şefkatli otobüs şoförü olduğumu düşünüyorum’’ dedi.
Kırşehir’de eşi vefat ettikten sonra çocuklarına bakmak için çeşitli işlerde çalışan Fatma Yeşilay Belediye’nin hizmet verdiği Şehir içi Otobüs hattında şoför olarak çalışmaya başladı. Görenlerin önce şaşkınlıkla, sonra takdirle karşıladığı Fatma Yeşilay, kadının isterse neler başaracağını herkese gösteriyor. 42 yaşında, iki kız ve bir erkek üç çocuk annesi şoför Fatma Yeşilay “Eşimi genç yaşta kaybedince çaresiz kaldım. Çocuklarıma bakmak için farklı işlerde çalıştım. Daha önce ÇEMAŞ’ta ve Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalıştım. En son Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde sezonluk işçiydim. On yıldır ehliyetim var eşimle birlikte çok araba kullanırdık.
Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci ile görüştüm ve otobüs şoförü olarak çalışmaya başladım. Kendisine bana böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” dedi. Kırşehirlilerden ve özellikle bayanlardan çok olumlu tepki aldığını da ifade eden Kırşehir’in ilk bayan otobüs şoförü olan Fatma Yeşilay, “Bu beni çok mutlu ediyor, kadının gücünü herkese bir kez daha gösterdiğim için de ayrıca mutluyum. Buradan tüm bayanlara sesleniyorum, hayatınız ne kadar zor olursa olsun asla vazgeçmeyin. İstersek başaramayacağımız hiçbir iş yok” dedi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku