Güncel

Kırşehir'in Yolları Köstebek Yuvasına Döndü !

Kırşehir'in Yolları Köstebek Yuvasına Döndü !

4 Haziran 2020 16:05
-A

+A

Kırşehir’in dört bir yanından yolların bozuk olması ile ilgili şikayetler geliyor. Gazetemize yoğun bir şekilde gelen yorum ve mesajlarda Kırşehirliler merkezde bulunan yolların çok kötü olduğundan dert yanıyor.

Geçtiğimiz dönem şehir merkezinde yıllarca bitmeyen yol çalışmaları nedeniyle Kırşehirliler çamur deryasının içerisinde çaresizce yürüdü, kapalı yollar nedeniyle adeta şehrin etrafını dört dolaştı. Kırşehir’ li vatandaşların yol sorunu başta olmak üzere sorunların çözülmesi, fikirlerinin alınması, seslerinin yetkililerce duyulması, yerinde ve zamanında hizmete kavuşmak gibi nedenler 31 Mart’ yerel seçimlerinde verdikleri oy’da en etkili nedenler oldu.
31 Mart seçimlerinin üzerinden 1 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen yol sorununun bir türlü çözüme kavuşturulamadığı Kırşehir’de sıkıntılar bu yıl da devam ediyor. Özellikle Askerlik Şubesi yanından başlayan Eski Anklara Caddesinden, Medrese ve Yenice Mahallesinden Adliyenin önünden geçerek, Mermerler Camii, Uğur Mumcu Anıtı oradan Kındam Mahallesi kavşağına ulaşan yolun tamamı başta olmak üzere, Bağbaşı TOKİ yolu, Askerlik şubesi karşısı Nur Sultan Nazarbayev bulvarı yolu, 27 evler yolu, Boztepe yolunun Aşıkpaşa Mahallesi kısmı, Yeni Sanayi Sitesi içerisindeki yollar, Bahçelievler Mahallesi yolu ve buradan Ortaköy yolu ile organize sanayi yoluna bağlantı yolu ve bir çok mahalle arasındaki mahalle yollarında yıllardır meydana gelen çukur, çatlak, erime, kayma gibi nedenlerle vatandaşlar trafikte zor anlar yaşıyor.
Gazetecmize ulaşan Kırşehir li vatandaşlar, ” Yolların köstebek yuvasını andırıyor bu nedenle araçlarımız ciddi zararlar görüyor yollarda mayın tarlasında gezer gibi çukurlardan kaçmaya çalışıyoruz bu bize maddi ve manevi zarar veriyor. Her geçen gün artarak devam eden zarar artık tahammül edilemez duruma geldi, alt yapı çalışmaları önceki dönemde yapıldı, havalarda çalışmaya müsait olmasına rağmen iyileştirici hiçbir çalışma göremiyoruz. Belediye yetkililerinin artık yol çalışmalarına başlamalarını bekliyoruz. ” sözleri ile tepkilerini dile getirdiler.
İşte tepkilerin sebebi olan ve tarafımıza gönderilen çukurlar ve yol gerçeğimiz..
(kirsehirhabervakti.com)
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku