Güncel

Kırşehir Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Afet Farkındalık Eğitimi verildi

Kırşehir Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Afet Farkındalık Eğitimi verildi

29 Ocak 2021 14:43
-A

+A

 

 Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü  Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik online, Afet Farkındalık Eğitimi düzenlendi.
 AFAD Başkanlığı  2021 yılı “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmiş ve tüm illerde “Afet Eğitim Seferberliği” başlatıldı.
 Türkiye Afet Eğitim Yılı çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirliği içerisinde, illerde valilerimizin, ilçelerde kaymakamlarımızın koordinesinde, Covid-19 pandemi sürecinin de seyri gözetilerek, ilimiz genelinde afet farkındalığın arttırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla eğitim faaliyetleri düzenlenmektedir.
 Bu kapsamda ilimiz merkez kamu kurum ve kuruluşlarında görevli idareci statüsünde görev yapan personellere, online olarak afet farkındalık eğitimi verildi.
 Gerçekleştirilen eğitimde; Afete hazırlığın önemi, yaşam çevremizde ki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları, arama kurtarma, ilkyardım, yangın, KBRN tehdit ve tehlikeleri, sivil savunma ve AFAD gönüllülük projesi, konularında bilgilendirme  yapılmıştır.   


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku