Güncel

KIRŞEHİR MEM 'de Pandemik İnfluenza Eylem Planı Yayınlandı

 KIRŞEHİR MEM 'de Pandemik İnfluenza Eylem Planı Yayınlandı

19 Mart 2020 11:37
-A

+A

 

 
 
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait Pandemik İnfluenza Eylem Planı Yayınlandı
PANDEMİK İNFLUENZA PLANI'NIN AMACI
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde yayınlanan Pandemik İnfluenza Eylem Planı,
Bir influenza pandemisinden etkilenecek İl Milli Eğitim Kurumu personeli ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşların influenza pandemisini tanımalarını, rollerini ve sorumluluklarını yerine getirmek üzere en uygun şekilde hazırlık yapmalarını ve pandemi durumunda koordinasyon içinde hareket etmelerini yardımcı olacak bilgi ve çerçeveyi sağlamaktır.
Planlama, pandemik suşun bulaşmasını, hasta sayısını hastanede yatmayı ve ölümleri azaltabilir, kamu hizmetlerinin sürekliliğini sağlayabilir ve pandeminin ekonomik ve sosyal yükünü azaltır.
Eğitim kurumlarının influenza sezonunda toplumda enfeksiyonun yayılmasında önemli rol oynaması ve eğitim kurumlarında alınacak önlemlerin hastalığın toplumdaki yayılım hızında azalma sağlaması, eğitim kurumlarına ayrı bir önem verilmesini gerekli kılmaktadır. 
Bir influenza pandemisinde, aşağıdaki durumlar beklenir.
         *İnfluenza (grip), ifluenza virüslerinin yol açtığı bir solunum yolu hastalığıdır
       * Enfeksiyonun, dünyanın her yerindeki bölgesel salgınlarla küresel düzeyde yayılabileceği göz önünde tutulması gereken noktalardır.
       *Çocuklarda ve yaşlılarda mevsimsel influenza hastalığının klinik tablosunun genç erişkinlere göre daha ağır seyrettiği bilinmektedir. Çocuklar daha uzun süre çevreye virüs yayarlar ve bulaştırıcıdırlar.
        * Eğitim kurumlarının influenza sezonunda toplumda enfeksiyonun yayılmasında önemli rol oynamaktadır
        *Artan temasın olması nedeniyle hasta sayısı artacak, çalışanların ve öğrencilerin sayısı azalacak ve eğitim öğretim hizmetleri büyük ölçüde aksayacaktır.
        Ayrıntılı bilgi için  (Pandemik İnfluenza Eylem Planına)  Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
(HABER MERKEZİ)


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku