Güncel

Kırşehir Memleket Ve Yeni Yeşilyurt Gazetelerinden Turizm İl Müdürü Halil Çalışır'a Ziyaret

Kırşehir Memleket Ve Yeni Yeşilyurt Gazetelerinden     Turizm İl Müdürü Halil Çalışır'a Ziyaret

20 Haziran 2019 07:56
-A

+A


 Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli, Yeni Yeşilyurt Gazetesi  Yazı İşleri Müdürü Ümmügülsüm Yıldız Kırşehir Memleket Gazetesi Genel Koordinatörü  Zeliha karayel , Yeni Yeşilyurt  gazetesi Muhabiri Iraz Atasoy , Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevine atanan  Halil Çalışır’ı Ziyaret etti.

Kırşehir'de basın mensuplarının zor şartlar altında başarı ile görevlerini ifa ettiklerini söyleyen Çalışır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırşehir'in turizm tanıtımı konusunda şaha kalkacağını ifade etti.
 Gerek yerel gerekse ulusal anlamda Kırşehir'in tanıtımına ağırlık vereceklerini ve tarihi ve kültürel şehir Kırşehir'in yerel basınından alacağı destekle de turizmde güçlü bir şehir haline geleceğini söyledi.
   Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ve sohbet ile sona erdi.
 Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi Olarak Çalışır’a Yeni Görevinde Kolaylıklar dileriz .
HALİL ÇALIŞIR KİMDİR?
         1964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı.1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı.Memuriyet hayatına1989 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı.1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
         2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı. Burada, Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarak da Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.
         Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu.
         ”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı. Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.
         Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı. Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babasıdır.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku