Güncel

Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli’den 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli’den 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

23 Temmuz 2020 15:25
-A

+A

 
Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli ,24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümüne ilişkin bir kutlama mesajı yayınladı.
Basında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümü olan 24 Temmuz tarihinin Türk basınında önemli bir yeri bulunduğunu kaydeden Murat Sürmeli , tüm basın çalışanlarının bayramını kutladı.
Basın yayın organlarının halkı bilgilendirme noktasında çok önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini belirten Murat Sürmeli  l, “Basın kuruluşları, doğru ve ilkeli görev anlayışı ile kamuoyunu bilgilendirmekte, yetkililerle halk arasında köprü vazifesi görmektedir. ‘Basın, Milletin müşterek sesidir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de haber alma ve haber yayma gibi görevlerinin yanında, basının toplumu aydınlatması ve yönlendirmesi bakımından önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekmektedir” dedi.
Murat Sürmeli , mesajında şu ifadelere yer verdi: “Meşrutiyetin ilanı ile birlikte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz 1908 tarihinin gazetecilik açısından bir milat, bir dönüm noktası olduğu inancındayım. Gazetecilerin ve basının hangi zorluklar altında haber yaptıklarını tüm kamuoyu biliyor. Yaptıkları görev çok değerli ve çok kıymetli. Günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 112. yıl dönümünü kutluyorum.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku