Güncel

Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli KAEÜ Rektörü Karakaya’yı ziyaret etti

Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli KAEÜ Rektörü Karakaya’yı ziyaret etti

8 Eylül 2021 14:18
-A

+A

        Her fırsatta Kırşehir Milletvekilleri ile bir araya gelen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç ile görüştü. 7 Eylül 2021 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette üniversitenin projeleri ve Kırşehir’in kalkınma alanındaki çalışmaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
       Kırşehir’in yükseköğretimdeki kalite ihtiyacını Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin karşıladığını dile getiren Kendirli, üniversitenin birçok çalışmasıyla Kırşehir’i tanıttığını belirtti. Üniversitenin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten vekil Kendirli, çalışmalarından dolayı Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibine teşekkür etti.
        Üniversitenin gelişmesi ve ilimizin her alanda kalkınması adına birçok proje geliştirdiklerini ve yürüttüklerini vurgulayan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, projelerin hayata geçmeye başladığını ve projeler ile birlikte Kırşehir’in ve üniversitenin ulusal ve uluslararası alanda bölgesinde fark yarattığını söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin birçok çalışmasıyla önce bölgesinde daha sonra da ülkede model olduğunu anlatan Rektör Karakaya, son olarak JİSTUAM (Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Üretim Teknikleri Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi)  yönetmeliğinin resmi gazetede yayınlanmasıyla Üniversitenin 11. Kalkınma Planı Hedeflerine bir adım daha yaklaştığının altını çizdi.
        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku