Güncel

Kırşehir RAM'da BİR İLK

Kırşehir RAM'da  BİR İLK

14 Kasım 2019 07:56
-A

+A


Türkiye genelinde, Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezleri arasında ilk kez Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi bir ilki gerçekleştirdi.
Türkiye genelinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri arasında ilk kez Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak Özel eğitim ve Rehberlik alanlarında öğrencilerle atölye çalışmaları yapılmaya başlandı. Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenerek oluşturulan kayıt stüdyosu ve uygulama atölyesi ile özel gereksinimli çocuklar başta olmak üzere bütün bireylere uygulamalı eğitimler bireysel ve gurup olarak verilmeye başlandı.
Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen Atölye çalışmaları kapsamında Özel Eğitim Alanında; Dil Konuşma Eğitimi , Özel öğrenme güçlüğü bireysel eğitim programı, Otizm spektrum bozuklukları bireysel eğitim çalışmaları; Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Alnında ise; Okula uyum süreci gözlem ve tedbiri, Aileye aşırı bağlılık sorunları, sınava hazırlık motivasyon çalışmaları, bireysel terapi çalışmaları gerçekleşiyor.
Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezleri tarafından "Yapılan bütün çalışmalarımız aile izinleri alınarak kayıt altına alınmaktadır. Bütün velilerimizi merkezimize bekleriz..." ifadelerinde bulunuldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku