Güncel

KIRŞEHİR REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ, GELECEĞİMİZ OLAN NESİLLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

KIRŞEHİR REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ, GELECEĞİMİZ OLAN NESİLLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

10 Ekim 2020 15:55
-A

+A

 

Çocuğunuzla ilgili özel eğitim ya da rehberlik ve psikolojik danışma konusunda yönlendirme veya desteğe ihtiyaç duyduğunuzda MEB’na bağlı Kırşehir  Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü , Kırşehir'de geleceğimiz olan nesillerin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor.
bizim en büyük uzmanlık alanımız akademik başarıdır diyen Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Veis Bayraktar ,8 psikolojik danışmanı olmak üzere 1 tane psikolog ve 7 tane özel eğitim uzmanımız ile geleceğimiz nesillerin her daim yanındayız ifadesini kullandı.
Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü rehberlik ve psikolojik danışmanlığı ve özel eğitim alanı olmak üzere iki bölümde eğitimine devam ediyor.
"KIRŞEHİR EĞİTİM ALANINDAN AKEDEMİK BAŞARIYA ÖNEM VERİYOR"
Açıklamada bulunan Kırşehir  Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kurum Müdürü Veis Bayraktar, Bireysel görüşmelerde ve çalışmalarda karakter özelliklerine dair önemli noktaları keşfetmekte ve her bir öğrencimize yönelik yaklaşım çalışmalarında ki başarısını Memleket Gazetesi Zeliha Karayel'e açıkladı.
Kırşehir  Rehberlik ve Araştırma Merkezi  Kurum Müdürü Veis Bayraktar;"Kırşehir akademik başarıya önem veren bir il olduğu için eğitim çalışmalarına  hassasiyet ve özen ile  öğretmen ve öğrencilerin gayreti ile eğitimde markayız".
"1300 ÖĞRENCİMİZE UZAKTAN DANIŞMANLIK YAPTIK"
Bayraktar, pandemi nedeni ile  bir süre okulumuz kapalı kaldı ve Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi hocalarımızla öğrencilerimizin eğitimini tamamlamak ve her koşulda yanlarında olduk. Uzaktan eğitim çalışmalarında   danışmanlık hizmeti sunarak 1300 öğrencimiz ile birlikte olduk.
Geçtiğimiz yıl  çarşıda start açmıştık  ve YGS ,YKS tercih danışmanlığında ise 1750  öğrencimize tercih danışmanlık hizmeti sunmuştuk.
Ekim  ayındayız ve çocuklarımız pandemi dönemi nedeni ile çok rahatsız, çünkü evde çalışma ortamı yok  .Nisan ayından itibaren tüm hocalarımızın telefon numaralarını özel sitemizde yayınlayarak diledikleri zaman ulaşıp sıkıntıda olan öğrencilerimiz ile bağlantımızı bir an olsun kopardık .
"Geleceğimizi göremediğimiz zaman kaygılarımız fazlalaşır"
sınavlarımız olacağı zaman sınavların ertelenmesi sınava hazırlanan öğrencilerimizde büyük tedirginler yarattı .Bütün bunların önüne geçebilmek için bireysel danışmanlık  hizmeti sunduk.
Sıkıntıda olan öğrencilerimiz ve velilerimiz hocalarımızla bire bir görüşerek çalışma planı hazırlayarak destek sunduk.
HAZİRAN AYININ 15'DEN İTİBAREN YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELERİ SAĞLADIK
İkinci etap da özel gereksinim çocuklarımız  var.6 bin dosyamız var bunun yaklaşık yılda 1400 tane inceleme yapıldığını bildiren Bayraktar," her koşulda veli ve öğrencilerimizin yanındayız" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku