Güncel

Kırşehir tarihi yeni baştan yazılıyor

Kırşehir tarihi yeni baştan yazılıyor

14 Haziran 2017 07:21
-A

+A


                Vali  Necati Şentürk, ilimizin bütün dinamikleri ile bu mübarek ramazan gününde bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Ramazanın manevi ortamı içerisinde Kırşehirlilerle iftar yapmanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Vali Necati Şentürk
 
İl protokolü, siyasi parti il temsilcileri, merkez mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri iftar yemeğinde bir araya geldi.
Vali Necati Şentürk öncülüğünde, bir otelde düzenlenen iftar yemeğine Milletvekilimiz Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, Vali Yarcımdıları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, siyasi parti il temsilcileri, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile merkez mahalle muhtarları katıldı.
İftar yemeğinden sonra konuşan Vali  Necati Şentürk, ilimizin bütün dinamikleri ile bu mübarek ramazan gününde bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Ramazanın manevi ortamı içerisinde Kırşehirlilerle iftar yapmanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Vali Necati Şentürk,
                                                                                 
 “Ramazan boyunca verilen iftarlarda Kırşehirli hemşerilerimle soframızı paylaştık, ekmeğimizi bölüştük. Kırşehir’in gelişip güzelleşmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Gerçekten Kırşehir tarihi yeni baştan yazılıyor. Kırşehir eğitim alanı başta olmak üzere her alanda yıldızlaşıyor. Ekonomimiz düzeliyor, üniversitemiz modüler bir merkez haline geldi ve inanıyorum ki kısa süre sonra bölgenin en güzel üniversitesi olur. Kırşehir bir kutup yıldızı gibidir. Gece karanlıkta yollar kutup yıldızına bakılarak bulunur. İnanıyorum ki Kırşehir yakın zamanda, ilimizin bütün dinamikleri ile, sivil toplum kuruluşları ile, iş adamları ile birlikte hareket edip çalışarak çok daha yaşanabilir bir kent halini alacaktır.” dedi.
Milletvekilimiz Salih Çetinkaya da konuşmasında, “İlimizde birlik ve beraberliğe çok önem veriyoruz. Zaten birliğimiz ve beraberliğimiz en büyük gücümüzdür. Ülke olarak da milletçe bir bütün halindeyiz. Allah bu düzenimizi bozmasın. Önümüzdeki süreçlerde hükümetimizin yoğun çalışmaları sayesinde vatandaşlarımızı her konuda rahatlatacak ciddi tedbirler alındı. Bütün gayretimiz vatandaşlarımız içindir. Lider ülke olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Mübarek Ramazan ayının yarısını geçtik. Rabbim bayrama erişmeyi de nasip etsin. Hayırlı ramazanlar diliyorum.” şeklinde konuştu.
İftar programı, İl Müftüsü Osman Arslan’ın yaptığı duanın ardından Vali Necati Şentürk, misafirlerle sohbet etmesi ile sona erdi. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku