Güncel

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz: "Gençler, gelecek meslek liselerinde"

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Yılmaz: "Gençler, gelecek meslek liselerinde"

15 Temmuz 2019 07:25
-A

+A


Otomotiv firmalarının önemli sanayi yatırımları yaptığı, modern atölyeleri ve laboratuvarlarıyla dikkati çeken meslek lisesi öğrencilerine sanayiyle iç içe mesleki ve teknik eğitim fırsatı sunarak, istihdama kazandırılıyor. Bu kapsamda Kırşehir ticaret ve Sanayi Odası ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokolle gençlere  nitelikli staj , teknolojik eğitim ve mezuniyet sonrası istihdam fırsatı sunulacak.
Bu kapsamda Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Yılmaz gençlere çağrıda bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Yılmaz şunları kaydetti:
"Gençlere Çağrı Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) olarak; lise tercihi yapacak gençlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokol kapsamında nitelikli staj , teknolojik eğitim ve mezuniyet sonrası istihdam ile güvenli gelecek için destek verdiğimiz  Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tercih etmeye çağırıyoruz."
            Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Mesleki ve teknik eğitimde dünya standartlarını yakalamış, bilim ve teknoloji ışığında yüksek nitelikli bir eğitim anlayışıyla 2013-2014 eğitim-öğretim yılından beri faaliyetlerini sürdüren lise, öğrencilere "bilişim teknolojileri", "elektrik-elektronik teknolojisi", "motorlu araçlar", "kimya" ve "makine teknolojisi" olmak üzere 5 alanda mesleki eğitim veriliyor. Ulusal veya uluslararası markaların sanayi yatırımları yaparak, modern atölyeler kurduğu okulda sanayiyle iç içe uygulamalı eğitim alan öğrenciler, kollarına "altın bilezik"lerini taktıktan sonra bu firmalarda staj yapma imkânı da buluyor. Mezun olan öğrenciler, staj yaptığı firmadan iş teklifi alarak, yüksek maaşlarla istihdama kazandırılıyor ya da tercihlerine göre, üniversitede mühendislik bölümlerinde eğitimlerine devam ederek akademik alanda kendilerini geliştirebiliyorlar. Okul, sanayi ile iş birliği içinde, ülke ekonomisinin ve iş yaşamının ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü, çağdaş ve bilimsel temellere dayanan eğitim anlayışıyla birleştirerek, mesleki ve insani değerlere sahip, öz güveni yüksek, kendini sürekli geliştiren bireyler yetiştirmek hedefleniyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku