Güncel

Kırşehir Valisi Akın'dan Kırşehirli Dernekler Federasyonu'na ziyaret

Kırşehir Valisi Akın'dan Kırşehirli Dernekler Federasyonu'na ziyaret

10 Temmuz 2021 15:03
-A

+A

      Kırşehir Valisi İbrahim Akın, yaptığı başarılı çalışma ve projelerle Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri tek çatı altında toplayan Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
      Kırşehir Valisi İbrahim Akın “Biz Anadolu insanı hep biriz. Birbirimizin dilinden iyi anlarız. Ben aslında Çorumluyum ama Özbağ’dan girerken kendi memleketime girmiş gibi hissediyorum. Şunu unutmayın ki Kırşehir’in gelişip kalkınması için elimizden geleni var gücümüzle yapıyoruz” dedi.Kırşehir Valisi İbrahim Akın, yaptığı başarılı çalışma ve projelerle Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri tek çatı altında toplayan Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Sıcak ve samimi bir sohbet havasında geçen ziyarette hem güncel sorunlar konuşuldu hem de Vali Akın yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı.
ÜYELERİ DİNLEDİ NOTLAR ALDI
       Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri tek çatı altında toplayan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırşehir’in gelişmesi ve kalkınması için yoğun çaba sarf eden Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı Federasyonun Genel Merkezinde ağırlardı. Samimi sohbet ortamında gerçekleşen sohbette Kırşehirlilik bilinci masaya yatırılırken, Kırşehir için yapılacak çalışma ve projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette Vali Akın, Kırşehir için yapılan çalışma ve projeler hakkında bilgiler verirken, yönetim kurulu üyelerinin önerileri içinde sık sık notlar aldı.
KIRŞEHİR TANITIM GÜNLERİ İÇİN YEŞİL IŞIK
       Gerçekleşen nezaket ziyaretinde konuşan Kırşehir Valisi İbrahim Akın “ Biz Anadolu insanı hep biriz. Birbirimizin dilinden iyi anlarız. Ben aslında Çorumluyum ama Özbağ’dan girerken kendi memleketime girmiş gibi hissediyorum.  Ankara’da, Kırşehir nüfusundan daha çok Kırşehirli var. Şunu unutmayın ki Kırşehir’in gelişip kalkınması için elimizden geleni var gücümüzle yapıyoruz.  Siz Ankara’da biz Kırşehir’de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ankara’da Kırşehirli nüfusu fazla. Bu yüzden Ankara’da atılacak bir adım Kırşehir’den duyulacaktır. Sizler için kapımız Kırşehir’de sonuna kadar açık. Her zaman destekçiniz, takipçinizim. Kırşehir’in gelişmesi büyümesi için Kırşehir Valiliği olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca Hilmi Başkanın söylediği Kırşehir Tanıtım Günleri Projesi için üzerinde çalışıp ortaya güzel fikir çıkarabiliriz ” ifadelerini kullandı.
KIRŞEHİR TANITIM GÜNLERİ’Nİ TEKRAR YAPMAK İSTİYORUZ
        “Kırşehir Günleri” için düğmeye basmak istediklerini söyleyen Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, “Biz Ankara’da 58 derneğimizin oluşturduğu bir federasyonuz. Birlik ve beraberlik içerisinde aramıza nifak sokmadan bu günlere kadar geldik. Bu günlere kadar gelirken de çok güzel çalışma ve projeler ürettik. Bunun en güzel somut örneklerinden biride “Kırşehir Tanıtım Günleri” oldu. Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin hep bir araya geldiği bu muhteşem etkinliği tekrarlamak istiyoruz. Bunun içinde biz federasyon olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız ifadelerini” kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku