Güncel

KIRŞEHİRDE KORONAVİRÜS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

KIRŞEHİRDE KORONAVİRÜS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

17 Mart 2020 11:12
-A

+A


Kırşehir Valiliği toplantı salonunda Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covıd-19) Toplantısı Gerçekleşti
Bilindiği üzere Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında, solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) ile gelişen ve birçok ülkeye yayılan viral bir hastalıktır.
Bu hastalık konusunda ülke genelinde halkımızın bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla iletişim kampanyası hazırlanmıştır. T.C. Sağlık Bakanlığımızca hazırlanan bilgilendirme materyallerinin halkımıza ulaştırılması amacıyla ülke genelinde yürütülecek kitle iletişimi çalışmaları ile diğer aktivitelerin yanı sıra destek materyallerinin dağıtılması ve bilgilendirme yapılması önem arz etmektedir.
İlimizdeki iletişim çalışmaları, Kırşehir Valisi  İbrahim AKIN himayesinde, Kırşehir il sağlık  Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülecek.
Kırşehir Valiliği toplantı salonunda  ilimizdeki kurum yöneticilerinin katılımıyla yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü  Op. Dr. Ali BULUT ve Birim Sorumlusu Suna KAYMAZ’ın sunumuyla gerçekleşti.
"Yapılan Toplantıda iletişim kampanyası hakkında bilgi verildikten sonra, planın uygulanmasında paydaş kurumların görev ve sorumlulukları belirlenerek destekleri istendi. İlimizdeki paydaş kurumlar ile koordineli çalışma konusunda hassasiyet gösterileceği kaydedildi." (HABER MERKEZİ)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku