Güncel

Kırşehirden "Geleceğe Nefes" kampanyasına yoğun ilgi

Kırşehirden "Geleceğe Nefes" kampanyasına yoğun ilgi

5 Kasım 2019 07:46
-A

+A

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 11 Kasım'da gerçekleştirilecek ağaç dikme seferberliği öncesinde yürütülen "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında, şu ana kadar 10 milyonu aşkın fidanın sahiplenildiğini açıkladı.
Geleceğe Nefes Ol adıyla başlatılan ve ülke genelinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen kampanyaya Kırşehir’den %100 destek geldi.
Kırşehir Geleceğe Nefes Ol Kampanyası için kolları sıvadı. Sahiplenilen ve bağışlanan fidan sayısı Kırşehir’de hedefine ulaştı. 60.000 olan hedef sayısı tamamlanarak Kırşehir için bağış sayısı da dolmuş oldu. Ancak Kırşehir’de yaşayıp fidan bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız istediği sayıda fidanı farklı iller üzerinden yapabilir.
Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ağaç dikme seferberliği kapsamında 11 Kasım'da saat 11.11'de, 81 ildeki 2 bin 23 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidan toprakla buluşturulacak.
Bu etkinlik öncesinde, Ankara'da ağaçlandırılacak 650 dönümlük alanda inceleme yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bu alanda tören düzenleneceğini ve 150 bin civarında ağaç dikileceğini aktardı.
"10 milyonu aşkın fidan sahiplenildi"
Dünya üzerinde yaşayacak nesillerin sayısını artırmak, yaşamın daha kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamak için herkesin hemen şimdi bir şeyler yapmasının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Pakdemirli seferberlik öncesinde yürütülen "Geleceğe Nefes" kampanyasına da dikkat çekti.
Pakdemirli, bu kampanyayla, yurt içi ve dışındaki vatandaşların fidan sahiplenebileceğini ya da bağışta bulunabileceğini belirterek, "Beklediğimizin üzerinde ilgi gören bir kampanya, seferberlik oldu. Biz 11 milyon fidanın sahiplendirilmesi sürecinin önümüzdeki hafta sonu itibarıyla tamamlanmasını bekliyorduk. Ancak bu sabah itibarıyla memleketin 81 ilinde 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımız neredeyse tüm fidanları sahiplendi. Şu ana kadar 10 milyonu aşkın fidan sahiplenildi" diye konuştu.
Bakanlık açıklamasına göre, tüm yurtta fidanların toprakla buluşacağı seferberliğe katılmak isteyenler, "gelecegenefes.com" internet sayfası üzerinden, Türkiye'nin istediği bölgesinde dikilecek 5 ağaca kendi ve aile bireylerinin isimlerini vererek fidan sahiplenebiliyor ya da bağış yapabiliyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku