Güncel

KIRŞEHİRE HAYIRLI OLSUN

KIRŞEHİRE HAYIRLI OLSUN

10 Nisan 2019 07:04
-A

+A

 

Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği  Başkanı Mustafa ER, Yaptığımız resmi ziyaretler, çalışmalar, yazışmaları neticesini verdi. Artık HİRFANLI BARAJINDA ALAY KOMUTANLIĞI BOTLAR İLE YASAK BALIK AVLANMA ya DUR DİYECEK.
DENETİM İÇİN İSKELE YAPILMAKTADIR‼ HAZİRANADA FAALİYETE GEÇİLECEK.
EN KISA ZAMANDA FALİYETE GEÇİLDİĞİNDE KAÇAK AVCILĞIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Kırşehir'de kaçak ve yasal olmayan balık avlanmayla ilgili gazetemizde sık sık yer vermiştik. Bu haberlerimizin üzerine bu yasakların artık önüne geçilecek ve Kırşehir'e Bot Timi kurulacak. Aylardır Bot Timinin kurulması için çaba ve emek sarfeden Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, Bu timin kurulmasında büyük emekleri olan HERKEZE teşekkür etti. Hirfanlı Barajı kenarında bulunan Davulağıl mevkiinde kurulacak olan Sahil Güvenlik Timi için tüm hazırlıklar tamamlandı.
HAZİRAN  ayında kurulacak olan Sahil Güvenlik Bot Timi son zamanlarda artan kaçak balık avcılığı ile elektro şok ile avlanma ve yavru balık avına karşı mücadele edecek. Hirfanlı barajında bot ile devriye görevi yapacak tim ekipleri Kızılırmak’da sığ yerlerde ise arazi araçlarıyla kaçak avcıların 24 saat peşinde olacak. Sadece denetimle de kalınmayacak.
Balık avcılığı yapan teknelere plaka zorunluluğu getirilecek ve teknelerin üzerine balıkçılık yapan kişinin ismi de yazılacak.
Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, ırmağın önüne gerilen sık ağlarla yasal limitlerin altında balıkların tutulduğunu bu yanlış avlanmanın önüne geçildiği takdirde Hirfanlı ve Kızılırmak’da çıkacak balıkların Türkiye’ye yeteceği iddiasında bulundu. Ayrıca elektro şok ile tutulan balıkların sağlığa zararlı olduğunu belirten Mustafa Er, ”Umuyorum kurulacak olan Sahil Güvenlik timi ile Kırşehir’de ki kaçak balık avcılığı, yanlış avlanmanın ve boğulmaların önüne geçeğiz ve yasal olmayan avlanmayla balık katliamının önüne geçeceğiz.
BOT TİMİNİN GÖREVLERİ 
 2803 Sayılı “J.Teşkilât Görev ve Yetkileri Kanunu ve Yönetmeliği”nin genel olarak Jandarma’ya verdiği tüm görev ve yetkilere sahiptir. Bu kapsamda; iç güvenlik birliklerine göller, barajlar ve su üstü ulaşımına imkân veren akarsularda genel emniyet ve âsâyiş hizmetlerinin ifasında destek sağlamak,  Meydana gelen olaylarda delillerin ortadan kalkmasını önlemek maksadıyla; anında müdahale ederek suça el koymak, suçluları yakalamak, yakalanan suçluları, elde edilen delilleri ve tutulan tutanakları gerekli adlî işlemler yapılmak üzere bulunduğu mülkî sınırlardan sorumlu J. İç Güvenlik birimine teslim etmek, Jandarma Asayiş Bot K.lıkları; iç sularda, ada / adacıklar ile karadan ulaşılamayan koy ve kıyılarda emniyet ve âsâyiş hizmetlerini yürütmek, karadan denize veya aksine intikal eden suç ve suçları takip etmek, sit alanlarının kontrolünü sağlamak, orman yangınlarını ihbar etmek, usulsüz su ürünleri avcılığını önlemek, kültür ve tabiat varlıklarını korumak, kaçakçılığın men, takip ve tahkikini yapmak maksadıyla bu görevleri üstlenecekler.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku