Güncel

KIRSEHIRIN SEVİLEN DOKTORU SUDAN’DA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATIYOR

KIRSEHIRIN SEVİLEN DOKTORU SUDAN’DA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATIYOR

8 Eylül 2020 17:36
-A

+A

 

 
 
Kırşehir’in başarılı ve sevilen doktoru Ahmet Hakkı, geçici görevli olarak gittiği Sudan’da başarılı operasyonlara imza atıyor.
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde KBB Uzman Hekimi olarak görev yapmaktayken Sağlık Bakanlığı tarafından Sudan’ a görevlendirilen Op.Dr. Ahmet Hakkı burada başarılı işlere imza atıyor. Özellikle Sudan’da görev yapan Doktorundan Hemşiresine sağlık çalışanlarına eğitim veren Dr. Ahmet Hakkı Sudan’ lı sağlık çalışanları ve vatandaşlar tarafından seviliyor, takdir görüyor. Kırşehir’de olduğu gibi Sudan’ da da lokal ve genel anestezi ile başarılı ameliyatlara imza atan Hakkı, birçok Sudanlının derdine derman oluyor.
Op.Dr. Ahmet Hakkı görev bitimi olan Eylül ayı sonunda Sudan’dan ayrılarak Kırşehir’ e dönecek ve Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde KBB polikliniğinde ki hekimlik görevine devam edecek.
Op.Dr. Ahmet Hakkı kimdir.
1969 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de yaptı. 1987 yılında başladığı lisans öğrenimini, 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Yine aynı üniversitede KBB alanında uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayarak 1998 yılında Sivas Numune
Hastanesi’ne KBB Uzmanı olarak atandı.
1999 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başasistanlık görevine getirildi. 2003 yılında Kırşehir Devlet Hastanesi’ne atandı. Kırşehir Devlet Hastanesi’nde bir süre Başhekim Yardımcılığı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanlığı görevlerinde bulundu. KBB uzmanlığı alanında çeşitli araştırmalar yapmış ve bu alanda yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi bulunmaktadır. Türk Ocakları, Türk Sağlık-Sen, Türkiye KBB Vakfı, Türk Rinoloji Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif üye olarak görev yaptı.
Resim sanatına ve yakın siyasi tarihe ilgi duymaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen Dr. Ahmet Hakkı evli ve iki çocuk babasıdır.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku