Güncel

Kırşehirli eğitimciler Ankara’da tek vücut oluyor...

Kırşehirli eğitimciler Ankara’da tek vücut oluyor...

29 Kasım 2021 15:43
-A

+A

       Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na bağlı Kırşehirli Eğitimciler Derneği’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekli tanışma toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.
       Dernek Başkanlığını Prof. Dr. Recep Kılıç’ın yaptığı Kırşehirli Eğitimciler Derneği 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kırşehirli eğitimcileri bir araya getirerek yemekli bir tanışma toplantısı düzenledi. Tanışma toplantısına Kırşehir eski Valisi M. Lütfullah Bilgin, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Türe, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri ve Yüksek İstişare kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda eğitimci katıldı. Her kesimden Kırşehirli eğitimciyi içinde barındıran toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilirken Kırşehir’in eğitimdeki başarısı ön plana çıktı.
KILIÇ: MİLLİ EĞİTİMDE GÖREV YAPAN 13.500 ÖĞRETMENİMİZ VAR
       Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç toplantıda yaptığı konuşmada “Marka bir şehir olması nedeniyle, Kırşehir deyince eğitim akla geliyor. Böyle bir şehirde de Kırşehirli Eğitimciler Derneği kurulmaması büyük bir eksiklik olarak görülmüştür. Bizim burada bu eksikliği görmemiz sebebiyle federasyon başkanlığıyla yaptığımız görüşmeler çerçevesinde, Kırşehirli Eğitimciler Derneğimizi 2019 yılında kurduk. Öğretim üyeleri, öğretmenler, eğitim yöneticileri ve eğitim denetçileri derneğimizin doğal üyeleridir. Kırşehirli olup ta Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan 13.500 tane öğretmenimiz var. Sadece Ankara’da 650 öğretmeniz var. Bunların içerisinde özel okullar yok. 300’ün üzerinde üniversitelerde profesör, doçent, doktoralı ve eğitim görevlisi arkadaşlarımız var.  Bu anlamda eğitime emek ve gönül veren herkesle bir araya gelerek başta Kırşehir’imiz olmak üzere ülkemizin eğitimine bir nebze olsun katkı sunmak üzere yola çıktık” ifadelerini kullandı.
DERNEĞİN AMAÇLARINI ANLATTI
       Kırşehirli Eğitimciler Derneği’nin faaliyetlerini anlata Kılıç “Kısa adı KIREDER olan Kırşehirli Eğitimciler Derneği’nin amacı başta Anayasa ve diğer yasaların çizdiği genel çerçeveye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve eğitim için belirlenmiş genel esas ve amaçlarına uygun olarak Türk eğitim sistemine destek vermek, bilimsel yöntemlerle araştırma ve inceleme yaparak eğitim ile ilgili sorunların çözümüne ilişkin, öneriler sunarak bu önerileri geliştirmeyi sağlamak. Düzenleyici sosyal kültürel ve bilimsel faaliyetlerle eğitim çalışanlarını desteklemeyi ve onları her türlü mesleki sorunlarının çözümüne katkı sunmayı kendisine amaç edinmiştir. Bunların yanında eğitimde marka olan Kırşehir’imize Kırşehirli olup ta ihtiyacı olan öğrencilerimize burs vermeyi ve öğretmenlerimize her türlü hizmeti sunmayı, Kırşehir’in kadim kültürü ve tarihi güzelliklerini tanıtmayı kendimize görev saydık. Bu temel amaçlar doğrultusunda faaliyete geçen derneğimiz birlik ve beraberliğin gücüne inanarak, Kırşehirli Dernekler Federasyonu çatısı altında toplandı.  Bu vesileyle birlikte tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu” ifadelerini kullandı.
EĞİTİMDE BİRİNCİYİZ
       Toplantıda konuşan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, “Ankara’da yaşayan Kırşehirli sayısı yaklaşık 300 bin. Hal böyle olunca Ankara’da nüfus olarak iki tane Kırşehir var. Bu nüfus eğitim camiasında belirli bir noktaya gelmiş. Kişisel olarak başarıda mükemmeliz. Eğitimde zaten birinciyiz. Bu durum Kırşehirli olarak hepimizi gururlandırıyor. Ancak sizlerde çok iyi bilirsiniz ki topluluklar bir arada organize oldukları zaman, bir grup oldukları zaman etkili olabiliyorlar. Biz 2003 yılında bu düşünceden hareketle Ankara’da kurulu bulunan 6 tane dernekle Kırşehirli Dernekler Federasyonunu kurduk. Tek amacımız vardı. Ankara’da yaşıyoruz. Kırşehir’den kopamıyoruz o halde bir çatı altında toplanalım dedik ve bugün geldiğimiz noktada 60 dernekle Kırşehirlilerin sesi olmaya olabildiğinizce temsilcisi olmaya gayret ediyoruz. Kırşehirli Eğitimciler Derneği 2019 yılında kuruldu ve bize bağlı olarakta birlikte hareket etme fırsatı bulduk. Birlikten kuvvet doğar doğru bir söz ama bunu uygulayamazsanız sözde kalır. Biz Ankara’da şuan 60 dernekle beraber faaliyetlerimizi yürütüyoruz” dedi.
ANKARA’DA TEK VÜCUT OLMAMIZ LAZIM
       Değişik meslek gruplarının da dernekleşeceğinin altını çizen Gökçınar “11 Eylül’de yaptığımız genel kurulda eğitim camiamızın da derneği bünyemizde olunca içimize yeni arkadaşlar aldık. Eğitimciler derneği kurulunca bir şey daha hissedildi, ilçe derneklerimizi de kuralım. Bu düşünceden yola çıkarak Pursaklar, Keçiören, Mamak, Çankaya ve Sincan derneklerimizi kurduk. Etimesgut ve Gölbaşı hazırlık aşamasında inşallah yakın zamanda onları da kuracağız. Ayrıca meslek grupları derneklerimizde kurma kararı aldık. Birincisini eğitimcilerimiz, sağlık çalışanları derneği kurulma aşamasında, hukukçular derneğimiz ve bürokraside çalışanlar derneğimizi de kuracağız. Uzun yıllardır STK’cılık yapıyorum. Kırşehir’e baktığımızda ferdi müsabakalarda çok başarılıyız. Dinlediğimizde çeşitli hemşerilerimizin hikayeleriyle gururlanıyoruz. Bu noktada böylesine bir insan kaynağımız varken gelişen dünyada takım oyunu oynamak zorundayız. Bütün fikirlerimizden arınmış Kırşehir ve Kırşehirlilik felsefesi adı altında bir masa etrafında toplanmak istiyoruz. Biz Kırşehirli Dernekler Federasyonu olarak samimi duygularla bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Artık eylem zamanı bir araya geleceğiz. Ticarette, eğitimde, bürokraside biz olmalıyız. Tek vücut olarak hep birlikte çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Biz takım oyunu oynamak için teknik direktörlük yapmak istiyoruz. Gelin hep beraber olalım birlikte olalım. Ankara’da bir güç olalım. Kırşehir’i kalkındırmak için Ankara çok önemlidir. Ankara birlik olursa Kırşehir kalkınır. Biz burada tek vücut olarak Kırşehir’i bir yerlere getiririz. Dolayısıyla biz bu çalışma için hazırız” ifadelerini kullandı. Kaynak: Kırşehirli eğitimciler Ankara’da tek vücut oluyor. (Ankara Anadolu)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku