Güncel

Kırşehirli Sporcu Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti

Kırşehirli Sporcu Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti

20 Haziran 2019 07:07
-A

+A

 

Kırşehir’in Ulupınar köyü nüfusuna kayıtlı Şaban Berk, yaşadığı Amsterdam şehrinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Amsterdam’da Kick Boks Antrenörlüğü yapan burada bir de spor okulu sahibi olan Şaban Berk (50) silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.Amsterdam Papaverwag Klaprozenweg Kavşağında gümüş renkli ve Belçika plakalı araçtan Şaban Berk’e ateş açıldı.
Açılan ateş sonucu yere yığılan Şaban Berk olay yerinde hayatını kaybetti.Zanlılar ateş açtıkları araç ile gözden uzaklaşırken. Geniş çaplı soruşturma başlatıldığı bilgisi verildi.Aracın son olarak Zaandam şehrinde terk edilmiş şekilde bulunduğu bilgisi verildi ancak zanlılara henüz ulaşılamadı.
ÜLKE GÜNDEMİNE OTURMUŞTU
50 yaşındaki Şaban Berk, Şaban Spor okulu sahibi olup, hayatını spora ve sporcu yetiştirmeye adamış bir kişilikti. Şehirde yüzlerce öğrencisi bulunan Şaban Berk, bir dönem mahalle aralarında hız süratının 50 kmden 30 kilometreye düşürülmesi için eylem yapmış ve bununla ülke gündemine gelmişti. Otomobillerin sokakta çok hızlı gittiğini ve ”her gün yüreğim ağzıma geliyor, bu hızın düşürülmesi lazım” diyerek, eline aldığı yağlı boya ile yollara 30 km hız sınırı yazarak ülkede beğeni toplamıştı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku