Güncel

KIRŞEHİRLİ YAZARIN GÖNÜLLERE DOKUNAN O ROMANI ÇIKTI

KIRŞEHİRLİ YAZARIN GÖNÜLLERE DOKUNAN O ROMANI ÇIKTI

22 Mayıs 2021 20:11
-A

+A

  Kırşehirli Yazar Gökmen Güneş Unutulmaya yüz tutmuş duyguları hatırlattığı 'BEN EN ÇOK BABAMIN SİYAH SAÇLARINI ÖZLEDİM"adlı romanı okuyucusu ile buluştu.
  Kırşehirli yazar Gökmen Güneş, yayınlanan romanıyla ilgili şunları söyledi:
Sanat hayâtın aynasıdır derler, doğrudur. Bir sanat eseri hayâtı yansıttığı derecede benimsenir ve hayâta dokunduğu ölçüde sahiplenir.       Hepimiz okuduğumuz eserde ya hayatımızdan bir iz ararız, ya da bizim yaşadığımız duyguları yaşayan bir kahraman. O izi bulduğumuzda hemen tâkip ederiz, o kahramana rastladığımızda hemen onunla özdeşleşiriz. Bir eser ne kadar evrensel bir duyguya temas ediyorsa o derece geniş kitlelere ulaşır. En evrensel duygu sevgidir, aşktır. Şiirlerin, şarkıların, türkülerin, öykülerin, romanların, bilimum sanat eserinin en temel yakıtıdır sevgi/aşk.
    Ancak hayatta en az sevgi kadar, aşk kadar evrensel başka duygular da vardır. Yalnızlık gibi, çâresizlik gibi, yardımseverlik gibi, ‘vefâ’ gibi. Bu eser daha çok bu duygulara temas ediyor ve siz Mûsab’ın dünyasında gölge bir kahraman olarak yerinizi aldığınızda kan kalbinizde öyle noktalara hücum ediyor ki daha önce kalbinizin o köşesini hiç ‘duymadığınızı’ hissediyorsunuz.
Bir çocuğun kalbine dokunun bunu başardığınızda o çocuğun gözünde bir kahramana dönüşürsünüz.
Gökmen Güneş, henüz ilk romanında boğazınıza ve kalbinize öyle bir düğüm atacak, size unutulmaya yüz tutmuş öyle duyguları hatırlatacak ki esere derinden bağlanacak ve müellif ile duygudaş olacaksınız.
Gökmen GÜNEŞ  KİMDİR?
   23 Nisan 1983 yılında Kırşehir'de doğan yazar şu anda Kırşehir Cumhuriyet Ortaokul u'nda görev yapmaktadır. Ayrıca yazar  Ankara Gazi Üniversitesinde Doktora eğitimine devam etmektedir. "Ben En Çok Babamın Siyah Saçlarını Özledim" yazarın ilk romanıdır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku