Güncel

KIRŞEHİRLİLER VAKFI, KAMANLI ÖĞRENCİLERİ ANKARA’DA AĞIRLADI

KIRŞEHİRLİLER VAKFI, KAMANLI ÖĞRENCİLERİ ANKARA’DA AĞIRLADI

15 Ocak 2020 07:56
-A

+A

 

Kırşehirliler Vakfı, güzel bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.Kırşehirliler Vakfı Başkan Vekili Avukat Sevilay Aslan’ın  koordinasyon ve öncülüğünde “Her Şey Bir Adımla Başlar” temalı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Ankara’nın kültürel ve tarihi mekanları başta olmak üzere; Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Savunma Sanayi’nin kalbi olan Aselsan’ı ziyaret ettiler.
ATATÜRK ORMAN ÇİFLİĞİ’NDE TARİHE YOLCULUK
Kaman Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Kenan Şentürk, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Yusuf Özaydın ve İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Gülşen Şentürk’ün eşliğinde yapılan gezide öğretmen ve öğrencilerin ilk durağı Atatürk Orman Çiftliği oldu. Burada Atatürk Orman Çiftliği Müze ve Sergi Salonu’nda tarihe kısa bir yolculuk yapan öğrenciler; bitki seraları başta olmak üzere, çiftlikteki üretim alanlarını yakından inceleme fırsatı buldu. Öğrenciler ayrıca çiftlikte tamamen doğal olarak üretilen organik ürünleri de fabrika satış mağazasında görme imkanı buldular.
YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARI YERİNDE GÖRDÜLER
Atatürk Orman Çiftliği ziyaretinden sonra Aselsan’ın yolunu tutan öğrenciler burada Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sorumlusu Arman Yıldız ve kendisi de 1986 Kaman Lisesi mezunu olan Elektronik Mühendisi ve Kalite Sorumlusu Ejder Keskin tarafından karşılandı. Ar-Ge merkezinde Aselsan’ın tarihi ve üretimleri hakkında öğrencilere Arman Yıldız tarafından kısa bir sunum yapıldı. Sunumdan sonra üretim tesislerindeki çalışmaları yerinde inceleme imkanı elde eden öğrenciler, M. Hacim Kamoy Üretim Holü’ndeki yerli imkanlarla üretilen Altay Tankı, Fırtına Obüsleri ve Orta ve Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Hisar gibi Türkiye’nin en iyi savunma araçları hakkında bilgilendirildi.
ASLAN’DAN KIRŞEHİRLİ HEMŞEHİRLİLLERİNE TEŞEKKÜR
Düzenledikleri sosyal sorumluluk projesi hakkında gazetemize açıklamalarda bulunun Avukat Sevilay Aslan, öğrencilere unutamayacakları anlar yaşanmasına yardımcı olan ve imkan tanıyan; AOÇ Genel Müdür Yardımcısı Murat Işık’a, Aselsan Elektronik Mühendisi ve Kalite Sorumlusu Ejder Keskin’e, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sorumlusu Arman Yıldız’a, Kırşehirli Aselsan Mühendisi Duygu Özkan’a ve bu organizasyonda emeği geçen tüm Kırşehirli hemşehrilerine teşekkür etti.
“GENÇLER İLE PARLAK BİR GELECEK İNŞA EDİLEBİLİR”
“Gençlerin, bir ülkenin en önemli serveti, gücü ve umudu olduğunun” altını çizen Sevilay Aslan, “Bir milletin yücelmesinde en önemli faktör gençliktir” dedi. Aslan, “Dünyayı anlamak, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, daha çok okuyan, sahip olduğu bilgiyi sürekli güncelleyen, yeteneklerini geliştiren, teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olan, olayları ve gelişmeleri farklı persfektiflerden değerlendirebilen gençler ile parlak bir gelecek inşa edilebilir. Medeniyet değerlerine vakıf, toplumuna yabancı olmayan, dünyadaki gelişmeleri doğru okuyabilen, ülkesinin gelişimine katkıda bulunabilen bir nesil yetiştirmek öncelikli hedefler arasında yer almalıdır” diye konuştu.
“AMACIMIZ FARKINDALIKLARI ARTIRMAK”“Gelecek, sizin onu nasıl inşa etmek istediğinizdeki azim ve kararlılığınıza bağlıdır” sözünü hatırlatan Aslan, “Şehrimizin gençlerinin farkındalıklarını artırmak, gelişimini desteklemek, onların kariyer hedeflerinde yeni ufuklar açma vizyonu ile “Her Şey Bir Adımla Başlar” temalı sosyal sorumluluk projesini başlattık. Projemizin başlangıç noktası içinde; ülkemizde ve dünyada kendi alanında her geçen yıl daha yükseğe çıkan, başarılarıyla iftihar kaynağı olmaya devam eden güzide kuruluşumuz Aselsan oldu. Buradan bir kez daha Aselsan Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticilerine ve bununla birlikte gezi sırasında bizi yalnız bırakmayan tüm Kırşehirli Aselsan çalışanlarına ve özellikle de Halkla İlişkiler ve Tanıtım Hizmetleri sorumlusu Armağan Yıldız Bey ile Atatürk Orman Çiftliği Müdürü Murat Işık Bey’e teşekkür ederiz” dedi.
(ZELİHA KARAYEL)
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku