Güncel

KIYŞAD'TAN , ISPARTA ŞARKIKARAAĞAÇ'A ÇIKARTAMA

KIYŞAD'TAN , ISPARTA ŞARKIKARAAĞAÇ'A ÇIKARTAMA

15 Ağustos 2019 07:24
-A

+A

 

 
Kırşehir Yazarlar, Şairler Derneği üyelerinden bir gurup Isparta, Şarkıkaraağaç İlçesinin BEYCEĞİZ Köyünde yapılan 2. Uluslararası Şarkıkaraağaç, Belceğiz Köyü Sosyal Sorumluluk ve Kültür Sanat Festivaline katıldı.
Festivale davet edilen Kıyşad başkanı , Şair, yazar Veysel TURGUT, şair, yazar ve araştırmacı gazeteci Ali AYDEMİR ve Şair, tiyatro yazarı ve icra edici Sait SARGIN Kırşehir şairleri olarak üzerlerine düşenleri başarıyla yaptılar. Milli duyguları kabartan şiirleriyle büyük alkış aldılar.
Türkiye'nin değişik illerinden gelen 30 civarında ki şairlerin ve Aşıkların şöleni etkinliğe katılanlarda büyük izler bıraktı. Aşıkların atışmaları, birlikte söyledikleri türküler,şairlerin birbirlerinden güzel şiirleri 720 nüfuslu Belceğiz Köyü halkının beğenilerini kazandı.
Belceğiz Köyünün muhtarı İbrahim BÖCEK ve Belceğiz Köyü halkından olan Fransa'da işçi olarak çalışan şair, yazar,organizatör, Harun YILDIRIM, bu etkinliklerde büyük pay sahibi oldular. Dernek başkanıyla birlikte etkinliklerde emeklerini esirgemeyen fedakar köy halkı takdir topladılar.
Isparta'dan gelen Mehteran takımı gösterileriyle halkı coştular. Güneydoğu Gazisi GURURBEY arkadaşlarıyla birlikte yürekleri kabartan, coşkuları artıran askerlerimiz ve şehitlerimizi konu alan müzikleri apayrı bir özellik taşıyordu.
Safiye SAMYELİ ve İnayet MİLLİDERE programın akışını başarılı bir şekilde yürütülmesini sağladılar. Şarkıkaraağaç Belediye Başkanı İsa ÇAKICI, Isparta Kültür Müdürü Ali GÖÇER etkinlilikte bulunmuş ve program sonunda Kültür Müdürünün hazırlamış olduğu katılım belgelerini ve değişik hediyeleri şairlere ve Halk Ozanlarına sundu.
Köy halkının misafirlere ikram için birlikte çabaları yöresel yemek çeşitleri,hizmet ve ikramda ki becerileri unutulmaz izler bırakmasına sebep oldu.
Programa katılan ekiplerin ve sanatçıların beklentileri olmadan,ücret talep etmeden etkinliğe renk katmaları ayrı bir güzellikti. Kıyşad üyelerimiz kitaplarından misafirlere ve emekleri geçenlere takdim etmişlerdir. Kitapları basılı olan şairlerde imzalı kitaplarını birbirlerine sundular.
Şairlerin ve ozanların birbirleriyle gönül köprülerini kurmaları,muhabbetleri görülmeye değmiştir. Kerküklü iki şair kardeşin, milli ,duygusal ve Türkiye sevdası şiirleriyle gönülleri kazandılar.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku