Güncel

Koordinasyon Kurulu 2019 Yılı 4. Toplantısı Yapıldı

Koordinasyon Kurulu 2019 Yılı 4. Toplantısı Yapıldı

2 Ekim 2019 07:27
-A

+A

 

Vali  İbrahim Akın, Kırşehir de “Geçmiş yıllar dâhil  projelere bugüne kadar toplam 1 milyar 50 milyon TL harcandı.
 
İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 4. Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Neşet Erteş Kültür ve Sanat Merkezi Aşık Said Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali  İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcıları, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, kaymakamlar, daire müdürleri, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ile yatırımcı kurum müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, kurumlarımızın veri girişlerini gerçekleştirdiği İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) modülünden alınan yatırım izleme raporlarına göre 2019 yılı Eylül ayı sonu itibariyle İl Özel İdaresi de dâhil olmak üzere ilimiz yatırımcı kuruluşlarının 226 projesinin uygulanmak üzere programlarında yer aldığını söyledi.
İlimizde yürütülmekte olan 226 projenin toplam parasal değerinin 2 milyar 738 milyon 628 bin TL olduğunu belirten Vali  İbrahim Akın, “Geçmiş yıllar dâhil bu projelere bugüne kadar toplam 1 milyar 50 milyon TL harcanmıştır. 2019 yılında bu projelere toplamda 416 milyon 897 bin TL ödenek ayrılmış olup, dönem sonu itibariyle 239 milyon 248 bin TL harcama yapılmıştır. Programda yer alan 226 projeden 65 tanesi tamamlanmış, 126 proje de devam etmektedir. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında çalışmalar hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu ve işbirliğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. İlimizde kamu kaynaklarının kullanımı noktasında kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışması birçok sorunun çözümünde yardımcı olacaktır.” dedi.
Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku