Güncel

KOP Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı yapıldı

KOP Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı yapıldı

23 Ocak 2020 07:05
-A

+A


Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ev sahipliğinde Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı personellerince Kırşehir'de tarım ve hayvancılık konusunda faaliyet gösteren kuruluş ve STK'lara bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi.
Toplantıya KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Özel İdare Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, KOP Koordinatörü Ümit Yorgancılar, KOP Teknik Personeli, Şube ve İlçe Müdürleri, Kırşehir Ticaret Borsası, STK Başkan ve üyeleri  katılım sağladı.
Kırşehir’inde yer aldığı Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat KOP Bölgesi illerinde  "KOP Kırsal Kalkınma" ve "KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi" programları kırsal dezavantajlı alanlarda sosyo-ekonomik şartların iyileştirilmesi, tarımsal ürünlerin katma değerli hale getirilerek üreticilerin gelir seviyelerinin arttırılması ve örgütlü yapılarla pazarlama ağlarının geliştirilmesi konularına yönelik projeleri destekleyecek olup,  uygun başvuru sahipleri kamu kurum ve kuruluşları olacaktır.
İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının programlara proje teklifi sunabilecekleri  KOP Proje Havuzu Sisteminden söz edilmiş olup 2020 Yılı  Mali Destek Programları kapsamında değerlendirilmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarının tarımda sürdürülebilirlik, tarımda teknoloji kullanımı ve yenilikçilik esasına dayanan katma değeri artırıcı etkisi olması ve bölge ihtiyaçlarını gözetmesi beklenen proje tekliflerini değerlendirilmek üzere sistem üzerinde gönderilmesi konularında Koordinatör Ümit Yorgancılar ve teknik personel tarafından bilgi verildi. KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı “Kırşehir ili Çiftçilerimizin daha modern tesislere kavuşturmak, inovasyona yatırım yaparak daha rekabetçi işletmeler KOP desteğinde kurulması için çaba göstermekteyiz” dedi. Ayrıca Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin yaptığı açıklamada; ilimiz Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamına 2017 yılında dahil olmuş, 2017 yılından bugüne kadar Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığına tarım ve hayvancılık konularında 24 adet proje sunulmuş ve bu projelerden 15 adedi uygun görüldüğünü belirtti.
Bu kapsamda hazırlanacak proje başvurularının 03.01.2020-02.03.2020 tarihleri arasında KOP Proje Havuzu Sistemine ( proje.kop.gov.tr) yapılacağı açıklandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku