Güncel

KOVİD-19 SEBEBİYLE DEZEFORFONMASYONA DİKKAT

KOVİD-19 SEBEBİYLE DEZEFORFONMASYONA DİKKAT

23 Mart 2020 15:35
-A

+A

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından yayımlandığı iddia edilen basın duyurusu ortalığı karıştırdı. Kovid-19 kapsamında perakende sektöründe çalışanlara yönelik olduğu iddia edilen basın duyurusunun gerçek dışı bilgi içerdiği ortaya çıktı. Sosyal medya hesaplarından, Whatsapp gruplarından paylaşılan basın duyurusunun gerçek olamadığını Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün açıkladı.
Kırşehir’de dâhil olmak üzere 12 ilde şubesi olan Yunus Marketler Zincirleri, Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından yayımlandığı iddia edilen basın duyurusunun yalan olduğunu bildirdi.
Yunus Market,” Sosyal medya platformlarında Türkiye Perakendeciler Federasyonuna ait olduğu iddia edilen paylaşım yalan haberdir. Yunus Marketler zinciri olarak Türkiye genelinde Kırşehir’de dahil olmak üzere 12 ilimizde 100 şubesi ve yunusonline kanalı ile vermekte olduğu hizmetlerine 08.00/20.00 saatleri arasında tam kapasite verilmektedir.” Diye belirtti.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün, sosyal medyada yer alan Türkiye Perakendeciler Federasyonu adına yayımlanan gerçek dışı basın duyurusu hakkında açıklamama yaptı.
Bilinmeyen kişilerce, toplumda panik havası yaratmak ve kendi çıkarlarını sağlamak amacıyla, Federasyonumuzun adı ve logosu kullanılarak hazırlanmış bir yalan beyan belgesinin varlığından haberdar olduk.
Bilinmesini isteriz ki, Federasyonumuz işinin başındadır ve değerli üyelerimizin fikrini almadan bu tip kararlar almamız söz konusu değildir.
Hayati önem taşıyan bu süreçte, çalışanlarımızın ve halkımızın sağlığı konusunda, hükümetimizin ve bakanlıklarımızın yönlendirmesiyle, en doğru kararları almak ve uygulamak boynumuzun borcudur.
Hepimizin sorumluluklarının çok büyük olduğu ve atacağımız her adımı hassasiyetle ölçerek planlayacağımız bu dönemde ortaya çıkan bu belgeye itibar edilmemesini ve bu fırsatçılara paye verilmemesini, önemle rica ederiz.
Belgenin menşei ve failleri ile ilgili gerekli araştırma yapılmaktadır. İlgili değerlendirme sonucunda kanuni haklarımızı kullanacağımızı da ayrıca bildirmek isterim.
Bu zorlu süreci en kısa zamanda atlatacağımızı umut ediyor, hepimize işlerinde başarılar diliyorum.
Koronavirüs hastalığı (COVOD-19) nedeni ile 23.03.2020 tarihi itibari ile üyeliği bulunan tüm firmalarımızla ortaklaşa alınan kararı kamuoyuna paylaşılması basın duyurusu yapılması konusunda fikir birliğine varılmıştır.
Gerçek dışı basın duyurusunda;
“Koronavirüs (COVID-19) Hastalığına Karşı Alınan Tedbir Kararları
1- Mağaza Açılış Saati: 12.00 Mağaza Kapanış Saati: 20.00 olarak
2-Pazartesi,Perşembe ve Cumartesi olarak haftanın 3 günü mağazaların faaliyetleri devam edecektir.
3-Tüm Mağazalarda temizlik ve hijyen konusunda daha dikkatli olunması, personelin eldiven ve maske kullanımı  mecburi hale getirilmiştir.
4- Mağaza müdürleri yoğunlukları yönetmek açısından gerekirse mağaza dışında müşterileri bekletilmesinin sıra ile mağazaya alınması sağlanması konusunda bilgilendirme yapılacaktır.
5- Güvenlik konusunda üyelerimizin daha hassas davranmaları güvenlik görevlisi sayısını arttırmalarını konusunda uyarı yapılmıştır.
4- Bu alınan kararlar 23.03.2020 Saat:12.00’den itibaren tüm üye firmalarımız ile uygulanmaya başlanacaktır.” İfadeleri vardı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku