Güncel

Kreş ve Gündüz Bakım Evi kayıtları başladı

Kreş ve Gündüz Bakım Evi kayıtları başladı

15 Haziran 2019 07:38
-A

+A


Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kreş ve Gündüz Bakım Evi hizmet vermeye başlayacak. Bu kapsamda Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Sağlık Personellerinin faydalanması için Kreş ve Gündüz Bakım Evi kayıtlarının başladığını duyurdu. Sağlık Personellerinin kurum bünyesinde hizmet veren Kreş ve Gündüz Bakım Evi'ne kayıt yaptırmaları için son başvuru tarihi 30 Haziran olarak açılandı.
Sağlık personelinin iş verimini ve Kuruma bağlılığını artırmak ve aile refahını geliştirmek ve çocuklarının fiziksel, zihinsel, psiko-sosyal gelişimsel süreçlerini tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla kurulan kreş ve gündüz bakımevleri oluşturuldu.
            Çocukların zihinsel, ruhsal, sosyal ve fiziksel gelişmelerini sağlamak. Eğitim programını çocukların yaş gruplarına göre uygulatmak, değerlendirmek ve
gerekli önerilerde bulunmak. Çalışma Programlarının uygulanabilmesi için gerekli ortamı, araç ve gereçleri sağlamak. Çocuğun gelişimi ve eğitimi hususunda ailelerle temasa geçerek gerekli önerilerde bulunmak. Çocukların beslenme ve temizliklerinin sağlıklı bir biçimde yerine getirilmesini sağlamak gibi birçok alanda hizmet verecek olan kreş ve gündüz bakım evi kayıtları için son tarih 30 Haziran'dır.
            Ayrıca Kreş ve Gündüz Bakımevinde uygulanacak eğitim, gelişim, sağlık ve beslenme programları; Çocukların bir aile ortamı içinde, çocuk eğitim bilimi gereklerine uygun olarak korunma ve yetiştirilmelerinin sağlanması amacıyla belirlenen prensipler çerçevesinde hazırlanır ve müdür tarafından onaylandıktan sonra uygulanır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku